• sadi hosses in muthis nihavent bestesi.muhsin bey in sonunda calisi yurekleri ezer.

ağlamakla, inlemekle ömrüm geçip gidiyor
    devâsı yok, garip gönlüm günden güne / ah / eriyor
    feryâdıma, efgânıma kimse bir ses vermiyor
    devâsı yok, garip gönlüm günden güne / ah / eriyor
  • muazzez abaci eskiden* mukemmel okurdu bu eseri. ayrica sarki duyek usulundendir
  • bu da tipik bir türk sanat müziği eserlerinin adlarının, şarkının ilk mısrasıyla aynı olma özelliği taşır.

"ağlamakla inlemekle ömrüm gelip geçiyor
    devası yok, garib gönlüm günden güne eriyor
    feryadıma efganıma kimse bir ses vermiyor
    devası yok, garib gönlüm günden güne eriyor."

bestesi ve güftesi sadi hoşses'e aittir, tüm hakları saklıdır. nihavend makamında düyek eserdir şarkının ayarlarıyla oynamayınız. bülent ersoy'un ulaşamayacağı bir yere kaldırınız.
  • mediha şen sancakoğlu nun enfes şarkısı.. muhsin bey den de hatırladığımız..

ağlamakla inlemekle ömrüm gelip geçiyor
    devâsı yok, garib gönlüm günden güne eriyor
    feryâdıma efgaanıma kimse bir ses vermiyor
    devâsı yok, garib gönlüm günden güne eriyor
  • muhsin bey in boşuna rüyalarına girmeyen şarkı.. boş anında insanı sıkıntıya düşürebilen...
  • muhsin bey filminin sonunda jenerikle birlikte calan sarki
  • "muhsin bey"in sadece sonunda degil, ba$inda da calan $arki.
  • rakı meze keyfinin yaşandığı anlarda kulağınıza çalındığı vakit artık hiç şansınız yok demektir. o dakikadan itibaren zaman keyfe değil kedere işler.
  • şarkının söyleyenlerinin yorumlarını birbirleri ile kıyaslayamam ama "devası yok" kısmını mustafa keser'in söyleyişi bir başkadır.
  • oyle herkesin kolay kolay yorumlayamayacagi nihavend makaminda turk klasik muzik eseri. hakkiyla soylenebilmesi icin iyinin cok uzerinde bir teknik isteyen, yorumlayanin eserin ruhunu yakalayabilmesi icin zamaninda kor ateslerde yurumus ve acisini bir koca yurege damitip saklamis olması gereken dinlerken tam surama bir yumru takıldı gitmiyor dedirten bir eser. ben muzeyyen senar'in tas plaga okudugu yorumundan dinledim daha baska birinden dinlemeye ihtiyacim oldugunu sanmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap