şükela:  tümü | bugün
  • mümkündür bu. olan bir şeydir. esnemekten gözlerden yaş gelmesiyle bir alakası yoktur. tamamen bundan farklı bir olaydır. kişi ağlamaya başlar, bu sırada ara ara da esnemeler olur. sebebi bilinmez ama, olur.

(bkz: kendimden biliyorum)
  • cırtlak bir inek sesine sebebiyet verir.
  • baslik acmak uzere gelip yalniz olmadigimi gorerek bir miktar sevindiren olay. nedeni buyuk ihtimalle aglama etkinliginin gece saatlerine denk gelmesi ve o anlik huzurun getirdigi rahatlik ve gunun yorgunlugunun kendini ortaya cikarmasidir. ogle saatlerinde aglanirsa buyuk ihtimalle gorulmez.

kisiye neden agladigini unutturabilecek bir insanlik hali.
  • esnemek aslında oksijensiz kalan hücrelere, hava yutarak yardımcı olmak ihtiyacı olduğundan ve ağlama sırasında biriken mukozlardan dolayı yeterli nefes alınamaması sonucu da bir araya getirildiğinde garipsenmemesi gereken biyolojik gereklilik.
  • ağlamak insanı çok yorgun düşürdüğü için gerçekleşmesi muhtemel olabilir. ya da ben ağlamayı bilmiyorum bir başladım mı susamadığım için yorulup esnemeye başlıyorum.
  • 2011'den beri ağlarken esneyen biri olmamış, google amcadan geldim, yalnız olmadığımı gördüm.

dünyayı yakmaya ne dersiniz?