şükela:  tümü | bugün
  • eger gunun yorgunlugu sizi halsiz biraktiysa,bu nedenle erkenden yattiginiz fakat yatiginiz yerde aynı zamanda reamonn supergirl u canlı caliyosa gerceklesebilecek dogal olaylardan biri.
  • butun gun aglayan bunyenin bu kadar gozyasi kaybini kaldiramamasi ve dinlenme ihtiyaci duymasi.
  • kotu ruya gorulmesi sonucu uyanip aglamaya baslamak ve aglarken uyuyakalmak..
    (bkz: uyurken aglamak)
  • ertesi gün goz altlarınızın sismesine, gozunuzu tam olarak acamamaniza sebebiyet veren durum.
  • aglarken yorgunluktan uyuyakalirsiniz aslinda...
  • aglayarak uyanmaktan daha iyidir, en azından uyandığınızda bir şeylerin düzeldiğini sanırsınız.
  • en tatli aglama bicimlerinden biridir. uyku gozyaslarini dindiren yumusacik birseydir. kabuslar gormekten korkmayin, cunku icinizdeki zehir gozyaslariyla beraber akip gitmistir...
  • sabah kalktıınızda "ama ben en son huzurlu bi düşünceye sığınamamıştım ki, hangi arada uyudum" dersiniz. ağlayarak uykuya dalmak, "bayılmak nasıl bir duygudur" diye düşündüğüm sıralarda bulduğum cevap olmuştu..
  • acıdan uyuşup sızmaktır.
  • yastık ıslanır, soğuk soğuk yanağına değer. sürekli yastığın kenarına doğru kayarsın kuru yer bulmak için.