• 1 dalış maskesi (pratik görünse de buhu yapar genelde bu nedenle sualtında yaptığım gibi maske içinde bi miktar su alıp yapardım. bigün uykudan yeni uyanmış annem göz altına kadar içi sulu dolu maskeyi yüzümde görünce 'oha oğlum o kadar mı ağladın' diyerek beni dumurdan dumura sürüklemişti o ayrı )
    2 derin bi kabın içine su doldurup kabın içinde ( denemedim aslına saçma olabilir)
    3 fırın aspiratör altında (gözü yakan buharı aspiratör çeker, tabi kafayı aspiratör ve soğan arasında bi yerde konumlandırmamak lazım)
  • soğan kesilecek bıçağı sirke ile ıslatmak etkili ve denenmiş bir çözüm yoludur.
  • "soğan yok"

(bkz: there is no spoon)
  • superfresh* dondurulmus sogan kullanmak.
  • (bkz: kontak lens)
  • her iki kulağa birer soğan halkası takmak. sistem denenmemiştir. sistemi uygulamak zaten soğan kesmeyi gerektirdiği için saçmadır. denemeyelim o yuzden.
  • aspiratörü dışa çekip, dolayısıyla çalıştırıp, dışa çekilen cam kısmın üzerinden bakılarak soğan doğranır, ağlanılmaz.
  • rondo kullanımı oldukça etkili bir yöntemdir...

(bkz: test edildi onaylandı)
  • bir başka versionu için (bkz: kaybolmayan sakiz)
  • soğanı kestiğimizde içindeki adını hatırlayamadığım bir kimyasal çözünür ve proponal oksit denilen bir başka bir kimyasalın ortaya çıkmasına sebep olur. bu madde havada yayılır ve gözümüzdeki sıvıya ulaştığında suyla hidroliz denilen bir tepkimeye girip sülfürik asit oluşmasına sebep olur. sülfürik asit ise gözümüzü yaşartır.

bunu engellemek için uygulanabilecek yöntemler:

soğanı kesmeden önce ıslatmak ve keserken ıslak kalmasını sağlamak.
    gazı gözümüzden uzak bir yerlerde tutabilmek için ağızdan nefes almak.
    nefesteki sülfür gazını emmesi için ağza biraz ekmek, limon ya da küp şeker almak.
    kimyasal tepkimeleri yavaşlatmak için soğanı doğramadan önce buzdolabında soğutmak.
    lens-deniz gözlüğü kullanmak.
    soğanı suyun altında kesmek.
hesabın var mı? giriş yap