şükela:  tümü | bugün soru sor
 • söylemesi çok zor cümle.vazgeçmek her zaman zordur.keşke vazgeçmek zorunda kalmasak hep gülsek ağlamasak.
 • bir insanı uğruna gözyaşı dökebilecek kadar severken, hayatından çıkarmanın dile getirimi. seninle yaşamayı seviyorum ama sensiz de yaşayabilirim, seninle nefes almayı seviyorum ama sensizde nefes alabilirim'in gözyaşları.
 • alkol almayi mecburen; saglik nedenleri vs.; birakan bir alkoligin soyleyebilecegi cumle.
 • seni uzun süre unutamııcam demenin başka yolu
 • allahim ne kadar aglak bir cumle! evet vaz geciyorum. ama bu butun sogukkanliligimla alinmis olan bir karar olmaliydi. eger agliyorsam, mantigimi bastiramadigimi sana kanitlamis olmuyor muyum? hayir, yani evet senden vazgeciyorum, cunku sende gelecek goremiyorum. beklentilerim degil ya sacmalama, sadece sevgini yeterli goremiyorum ki ben bunla gunumu bile kurtaramiyorum. e birak da o kadar da naiflesebileyim. hayatimda bir kez de olsa icimden geldigi gibi basitlesebileyim. ama bu kararimla da tersini ispatlayabileyim. hayir aglamiyorum. cunku senleyken de durmuyordu ki goz yaslarim...ne o, inanmadin? evet beceremedim degil mi gene. oyle olsa idi zaten bu kadar yalniz olabilir miydim senleyken bile. azicik abartsa idim duygularimi, acizlesse idim gozunde icte goremediginin yuzde biri ile, zaten vazgecemezdin ki benden. bak severdin demiyorum. ama birakip da zor giderdin diye dusunuyorum. yazik...ben o hep gordugun guclu kilifi kusanmisim, evden gene hazirlikli cikmisim. ha ne diyordum? evet senden vazgeciyorum ama gene tum sakinligimle. fakat ben bir tuvalete gidiyorum izninle. sacmalama aglamiyorum.

  bir gidenin gunlugunden...
 • ağlaya ağlaya “beni biraz seviyorsan benim aklımı bulandırma.” cümlesini söyleyerek bu evreye geçilir
 • bu gezegenden bakınca;

  yeni bir şeye tutunulma ihtimali ile başlanır. ağlamak vazgeçenin kendi anılarını bırakmasındandır. eğer vazgeçilen şeye karşı duygular eski seviyesinde olsa idi vazgeçilen şey sıfatı cümlede olmaz idi.

  alternatif cevaplar;

  her seçiş bir vazgeçiş midir?

  (-her + seçiş) (vaz + geçiş)
  -her +vaz - her +geçiş + seçiş +vaz + seçiş +geçiş
  = -2her +2vaz +2geçiş +2seçiş

  (bkz: senin seçimin acıtacak)