• (bkz: #68587821)
  • güçlüdür
  • insandır..
  • sen bı git ağla da gel
  • eski sevgilimdi. kavga ettigimiz bir gunun ertesi sabahi, beni o kadar cok kirdin ki butun gece agladim neden, diye demisti... karsimda da agladigi oldu... halbuki o kadar kirilacak ve aglanacak bir sey yoktu. dedigim sey de su "su an konusmak istemiyorum cunku kalbini kirmak istemiyorum" ben nasil onunla konusmak istemezmisim, resmen uzerine kapi carpmisim gibi hissetmis bilmem ne... hayir sevgiliyiz diye seninle her dakika konusmak zorunda miyim ya, bir bekle sinirim gecsin ben sana donerim yook! onceden, simdiki halime gore cok daha sivriydim ve dunyanin en hassas adamlarindan biriyle birlikteydim ya, simdi dusununce cok ilginc geliyor, hayir adami kirdigimi bile farketmiyordum o denli histerikti. zaten bence bu adamin bana ettigi beddualar yuzunden uzun sure kimseye yogun duygular besleyemedim lakin ben bir soylesem bu arkadas bes etkileniyordu, en ufak seye bile kiriliyordu yoksa hunharca gururuyla falan oynamadim yani. cok asikti saygi duyuyorum ama her an elinden kacacakmisim gibi telasliydi. degisik bir ruh hali. he, bu iliski bana ders oldu, en ufak bir kavgada kendini saliverenlerden ve histeriklerden uzak durdum ama ah almamaya cok dikkat edin yine de.
  • en kötüsü de seviştikten sonra ağlayan erkekler.
  • bir erkek çocuk, ağlamamasını gerektiğini düşünerek yetişiyor. bir çocuğa ağlama dediğini zaman duygularını ondan daha da uzağa götürüyorsunuz. sonrasında "neden karısını dövüyor" diye şaşırıyorsunuz. hindistan'da gerçek erkek; ağlamayan, karısının elini tutmayan, çocuğuna sarılmayan erkek olarak tanımlanmıştır.tüm bu tanımlara bakarsak ben gerçek bir erkek değilim. çünkü ben her zaman karımın elini tutuyorum, çocuklarıma sarılıyorum ve sürekli ağlıyorum.
    (bkz: aamir khan)
  • (bkz: ben)
  • çok doğal bir davranıştır
  • an itibariyla, yolculuk yaptığım otobüste bir tanesine tanık olmaktayım.

sevdikleri yolcu ettiğinden şu anki yirmi dakikaya kadar sessiz sessiz ve içli içli ağlamakta. bir süre sakinleşmesini bekledim ama dinmeyince "üzülme arkadaşım, kavuşursun tekrar" dedim. tebessüm etti.

askerlik için gidiyormuş. 12 ay boyunca yok uzakta olacak sevdiklerinden. belki de sevdiklerinden ayrı kalacağı en uzun zaman.

neden ayrı kalıyoruz ki sevdiklerimizden? neden hep kendi yolunda yürümek zorunda insan? neden birarada olamıyoruz? yollar neden var? sıla, gurbet, vuslat, hasret neden var? niye sığamıyor insan şu dünyaya?

neden?

tanım: insandır. duygu taşır. sonradan edinilen toplumsal roller ona güçlü olmayı emretse de buna takılmadan ağlayabilmektedir.
hesabın var mı? giriş yap