şükela:  tümü | bugün
 • bir demet cicek veriniz, etkisi 10sn icinde gorulmezse, derhal ordan uzakla$iniz..
 • sizin yaptıgınız bir esseklikse aglamasının sebebi, hatanızı tekrarlamayacagınıza ikna edin, ama sakın sakın üste cıkmaya calısmayın, kesinlikle ise yaramaz, kız susmadıgı gibi daha da cok aglar
 • kız kişi sıkıca kucaklanır, bir kulağına "ağlama bebeğim," vs. içerikten yoksun ama işlevsel laflar (yukarı-aşağı-yukarı tonlamasıyla) fısıldanır. bir yandan saçı okşanır, hıçkırıkların geçmesi beklenir. eğer ağlamaya hâlâ devam ediyorsa biraz daha sıkı kucaklanır, şayet bu olay yol ortasında cereyan etmekteyse etraftan bakanlara bi siktir git bakışı fırlatılır. bu arada kız sesi çıkamayacak hale gelinceye kadar kucaklanmaya devam edilir. kendi susarsa ne âlâdır, anlamayıp da kendini koyverdiyse susturulur, cesedi bir çalı altına terkedilir (bkz: ne dedim ben simdi)
 • aslında ağlayan herkes için geçerli olabilir..ağzına çorap sokmak..
 • bebek taklidi yapan erkekler ağlayan bir bayanı güldürecek, güldürmezse de "aa çıldırdın mı tonguç napıyorsun allahaşkına?" şeklinde şaşırtacaktır. eh hadi kaptınız tiyoyu, o halde ağlatmayın güldürün. hadi bakalım.
 • eger konu ili$kiniz ile ilgili bir kriz ise bildigim risksiz ama adice bir yontemi burada payla$mak isterim:
  birinci safha:
  oncelikle konu ne olursa olsun uste cikmaya cali$arak gerilimi artiriniz. tarz ve iddia olarak oyle gozukmeyen ama kizin kar$i cikacagi salakca $eylerin uzerinde durup kizi daha da sinirlendiriniz ustune ustluk kendiniz de sinirleniniz.
  daha sonra kiza saldirgan hareketlere ba$layiniz ve dozu artiriniz. sonunda kizin mesela kolunu caninin yanacagi sertlikte tutup kendinize falan cekiniz. bunu oyle bir dozajlama ve durumda yapin ki bu fiziksel bir saldiri degil, tansiyon aninda elin ayarinin kacmasi olarak algilansin. yani kalkip kiza tokat mokat atmayiniz dozu kacirmayiniz.
  bu hareket ile kiz agladigi konu icin degil siz onun canini acittiginiz icin aglamaya ba$layacaktir.
  birinci safha bitmi$tir.

  ikinci safha:
  artik kizin cozumu olmayan aglama sebebi unutulmu$, "fiziksel $iddet" konulu aglama seansi ba$lami$tir. artik kiz sinirlarda gezmektedir ve size "-canimi yaktin!!... hayvan....!!!!" gibi hitaplar ile bagirmaktadir. (eski mevzu unutulmu$tur coktan) buradan sonra sanki buna cok pi$manmi$siniz moduna girin. nasil olup da tarti$manin gerilimi ile onun canini yaktiginiza pi$man olun ve gerekirse bagira bagira ozur dileyin. bu duruma kizdan cok daha fazla uzulmu$, kontrolden cikmi$ bir goruntu cizin. kendinizi affedemediginizden, bir hayvan oldugunuzdan bahsedin, gerekirse kendinize vurun, onun size vurmasini, bunu coktan hakettiginizi soyleyin, bagirin, delirin.
  burada artik kiz devreye girecek olayin taa en ba$indaki senaryoda roller degi$ecektir. artik kiz sizi teselli etmeye cali$iyor. sakinle$in, onemli degil deyin, ozur dileyin. esas mevzuyu sakin bir zamana birakin.
  defalarca test edilmi$tir. tavsiye olunur. hem cogu kez bu tiyatro'dan bonus kazanarak cikarsiniz kizin gozunde. "-bak canimi istemeden acitti, ama nasil da kendi kendini yedi..." diye...

  not1: bu metod bir adilik gibi gorunse de krizi sona erdirmek acisindan onemlidir. her$eye ragmen son $ans olarak kullanilmasi gerektigini ve en ba$tan beri kontrolu yitirmemeye gerek oldugunu unutmayiniz.

  not2: bu tiyatroyu ba$ka bir konu ile de uygulayabilirsiniz. genel prensip kiza agladigi konuyu unutturacak taze bir hiyarlik yapip, hemen ardindan hatanizi anlayip geri adim atma tribi yapmaktir.
 • -gel yavrum cukulata vericem..
  -gel seni parka gotiriim..
 • gözune mil çekip bayıltmak