şükela:  tümü | bugün
  • evet adettendir ağlarlar.
  • görmezden gelerek, yok sayarak, olmadı üstünü örterek her sorunu çözebileceğini düşünen erkeğin cins-i latif olanı.
  • kendi ayakları üzerinde duran, mantıklı, güçlü kadını bırakıp, nazlı, zayıf, sevimli! diye peşinden koştuğu kadından şikayetlenen adama az bile yapan kadındır.
  • kadın olsun erkek olsun değer mi bir insanı ağlatmaya. (sen veya kim ağlattıysa) herhangi bir sebep için değer mi? hele ki iş için? iş dediğin nedir şu fani dünyada. ağlama arkadaşım neyse sorun çözülür, düzelir, bir şekilde halledilir hal yoluna koyulur demeniz gerek.
  • çözer de değerli de olur, üste de çıkar.

benim gibi kadınlar da gözyaşını kimseye göstermemek için uğraşıp durur, gözyaşını göstermek acizliktir bizim için.

sorun ağlak kadınlarda değil, o ağlamaya inanan erkeklerdir. ( anlamam zaman aldı.)
  • basligi acan arkadasin saydigi sebeblerdeki hakliligi gozeterek kismen ona katiliyorum. fakat keske biz erkekler de oyle kolay kolay aglayabilsek. ben gec kesfettim aglamanin ne buyuk bir sifa kaynagi oldugunu. cok matah birseymis gibi yillardir icimize attik da durduk. o guclu, kuvvetli, dikbasli imajimiza zarar gelmesin diye yuregimizi viraneye cevirdik. bak yine sinirlendim bizi boyle yetistiren kulture orfe ananeye.

acik konusayim simdiki aklim olsa en basindan beri en ufak ters birsey oldugunda hungur hungur, salya sumuk aglardim. aglamanin buyulu tilsimini bizden evvel kesfeden tum kadinlara saygilarimi sozluk araciligiyla bildiriyorum efenim.
  • %98.2 oranında başarılı olmuştur
  • boyle bir kadin varsa ruh hastasidir.

ama siz her aglayani rol yapiyor zannediyorsaniz o da sizin ruhsuzlugunuzdur.

sulugoz bir insan olarak en ufak bir seyde gozyaslarimi tutamiyorum. bu ozelligimden hiç memnun degilim. keske soyleyeceklerimi catir catir sesim dahi titremeden soyleyebilsem. ama yok elimde degil. ve aglayarak hiç bir sey elde etmedim simdiye kadar. çok itici gorundugum soylenir oylece kalirim hep. isteyerek aglamak kolaysa oturun aglayin da goreyim.
  • "al işte ağlattın beni mutlu musun simdi?" diyen kadındır. kendisi suçluyken size suçlu hissettirmeye çalışır. bu tür ile ilk karşılaşmanız ise bu taktiğin üzerinizde işe yarama ihtimali yüksektir. siz şaşırır ve karmaşık şekilde suçlu hissederek onun suçunu yavaş yavaş unutmaya başlarsınız. ancak bu sizin toy halinizdir. bu türle biraz zaman geçirdikten sonra olayın ağlayan bi kadınla kavga etmeyi bırakmak centilmenliğinde yürümediğini, sadece timsah göz yaşlarıyla her zamanki aynı oyuna getirilmeye çalışıldığınızı anladığınız zaman karşınızdaki hıçkıra hıçkıra ağlayarak kendini de yırtsa artık sizinle arasında olan problemden basit şekilde yırtıp kurtulamayacaktır. suistimalinin sonucu, ciddi ciddi ağladığı anlarda bile artık yumuşamamanız olmuştur. o aşamadan sonra da zaten büyük ihtimalle ben bunu artık yönetemiyorum der ve aldatır.
    (bkz: bu entry tecrübe içerir)
  • her ağladığında ağzına emzik verilip susturulmuştur.