şükela:  tümü | bugün
  • rembetiko müzikleri yapan izmirli şahane grup. sahnesini bulursanız kaçırmayın. repertuarları izmir’in ve istanbul’un eski rembetiko ve halk şarkıları yanında izmir kökenli panogiotis tountas, vangelis papazoglou gibi bestecilerin eserlerinden, ünlü yorumcular rita abatzi, roza eskenazi ile özdeşlemiş ezgiler ve manolis hiotis, markos vamvakaris, vasilis tsitsanis gibi ustaların bestelerinden oluşmaktadır.

    "izmir'in eski şarkılarından yola çıkarak iki yakanın müziklerinin bize hissettirdiklerini dinleyenlerimizle paylaşıyoruz. asiler, diptekiler, rembetler rehberimizdir. müziğimiz evinde huzur bulamayıp sürgünde acı çekenlerin, kalıp da unutmayanların, rakı sofralarında avunanların ezgileridir. gurbet, sevda ve özgürlük temalı bu şarkıların duygularında ortaklaşmak dileğimizdir."

    https://www.youtube.com/…tch?reload=9&v=9cff_p4mhnc
  • izmir’in zengin ve kıymetli güzelliklerinden, serap çiğdem şahin’in harika vokali eşliğinde rembetiko’yu sevdiren, sıcak ve samimi bir grup.

    seyircisiz şekilde bugün izmir’de verdikleri konseri dinlerken, bir an olsun içinde bulunduğumuz şu bilinmezliği unutuveriyor insan. ne iyi etmişler.

    https://youtu.be/gknybuesgga