şükela:  tümü | bugün
 • konak'ın batısındaki tek kaliteli sinema. sekiz salondan oluşur ve toplam koltuk sayısında izmir'in en büyük sinemasìdır. balçova'da (yani şehir içinde ve yoğun yerleşim bölgesinde) olması nedeniyle yaz kış müşteri bulur, her mevsim iş yapar.

  agora alışveriş merkezi'nden iki yıl önce kurulan balçova kipa'nın yöneticileri, bugün sinemanın önündeki kuyrukları gördükçe başlarını duvarlara vurmaktadırlar. oh olsundur, müşteriler "sinema sinema" diye inlerken kulak tıkamışlardır. agora köşeyi dönmektedir, bizi taaa dağa başına* gitmekten kurtardığı için helal olsundur.
 • izmir'in ve izmirlinin özellikle de balçova, üçkuyular, göztepe tarafında oturanşarın çok sevdiği, taptığı sinemalar.
 • afm egs mavişehir sinemaları ile karşılaştırıldığında "home theatre" gibi kalan sinema salonlarından oluşan komplekstir. yakın tarihte belki bir daha ziyaret etmek nasip olur ve inşallah o zaman gerçek bir sinema haline geldiğini görürüz.
 • yazın izmir'deyken terminator 3'ü seyrettiğim ve gayet rezalet bulduğum sinema..koltukların kısa zamanda boku çıkmış, ses vasat, perdeler büyük değil vs. vs.
  izmir'in neden boktan sinemalara sahip olduğunun bir kanıtı ki gerçekten yazıktır, günahtır..
 • gişe filmlerinin hemen hepsinin yanısıra, birkaç hafta gecikmeyle de olsa dünya sinemasından çeşitli örnekleri de gösteren sinemadır. bu özelliği yabana atılmamalıdır, zira izmirde dolls veya cidade de deuceü beyazperdede seyretmenin başka yolu yoktur. koltukları rahattır, aralıklar fazla fazladır ve tribün şeklinde oturma düzeni sayesinde kayakafa arkasına düşmek gibi bir sorunla da karşılaşılmaz. bütün bu özelliklerine rağmen genellike bir filmin üçüncü haftasında iki kişiye film döndürür, ancak eğer o iki kişiden biriyseniz, hele hele makinistle kankaysanız bağıra çağıra sesli yorumlar eşliğinde film seyredebilir, çişiniz geldiği an antrakt yaptırabilir, istemezseniz hiç yaptırmayabilirsiniz. izmirdeki sinemalarda benim gördüğüm en iyi fiyat performans oranına sahip olmakla birlikte elbette bunu beğenmeyen karşıyakaya gidip normal ücretin iki katını bayılarak biraz daha rahat koltukların keyfini doyasıya çıkarabilir.

  bunların yanında tüm yorumlarımın sinemanın evime yürüyüş mesafesinde olmasıyla doğru orantılı bir iyilik gösterdiği de göz ardı edilmemelidir.
 • http://www.agoraizmir.com/

  ayrıca seans bilgilerini öğrenmek ya da kredi kartıyla rezervasyon yaptırmak için: 278 10 10
 • genelde ota boka alkış tutan liseliler tarafından işgal edilen sinema
 • hafta itibariyle dublajsız filmlerin tümünün gerilim/korku türünde olduğu sinemalar silsilesi. ya sınıflandırmayı bilmiyorlar ya da "biz burada korkakları sevmeyiz" mesajı iletiyorlar.
 • (bkz: #18481111)**
hesabın var mı? giriş yap