şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internet sitesi, aşağılık ırkçı faşistler tarafından hack'lenmiş olan gazetedir.

  ogun samast'ın resmini koymuslar, bir de asagıdaki metni:

  http://www.agos.com.tr/

  --- spoiler ---

  ogün samast'a selam olsun.
  ve aleykum esselam

  ya seversiniz ya terkedersiniz, yada hırant haini gibi ölüp gidersiniz, siz sizsiniz kendinizi biz kadar bilirsiniz hakettiklerinizi yaşadınız ve böylede devam edeceksiniz, sitenizde bulundurulmayan türk bayrağı türkiye cumhuriyeti adına yapılan bu eylemimiz daha geniş ve mevcut iktidar karşıtlarına karşın zehir gibi dağılacak ve bu yöndeki herkez bundan etkilenecektir. eğer yazılarınızı sözlerinizi eylemlerinizi bizim isteğimiz doğrultusunda düzeltmezseniz yeni ogün samast'lar yeni hırant dinkler mevcut olacaktır. akıllı olmak sizin için en büyük cehalettir ve sizin için türklüğünden vazgeçen o hainlerinde bir gün bu ülkeden sınır dışı edileceği gibi elbet topunuzdan türkiye mevcut iktidar sayesinde temizlenecek ve bütün karalama kumpanyaları artık başarısız ve sonuçsuz kalacaktır artık;
  oyun bitti !

  biz kimmiyiz ?

  nefret chirkef müco bond bey

  hatırladınız mı ?

  ak hacker's

  --- spoiler ---
 • "af edersiniz, ermeni"ye iliskin manseti: allah affetsin

  --- mansete iliskin yazi ---

  agos'un bu haftaki manşetinde erdoğan'ın yüzünde bir tiksinti ifadesiyle ermeni olmadığını açıklaması var: kuran’ın hucurat suresi’nde bir ayet, “ey insanlar! biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık; sonra da, birbirinizi tanıyasınız diye milletlere ve kabilelere ayırdık” der. acaba başbakan, sözlerinin hangi değerleri çiğnediğinin farkında mı?

  bu da oldu. cumhurbaşkanı adayı, başbakan recep tayyip erdoğan, türk olduğunu söylemek kendisine yetmemiş olacak ki, ermeni olmadığını yüzünde bir tiksinti ifadesiyle açıkladı.

  bu ülkede yaşayan hepimiz çok şanslıyız belki de. sıkılmaya imkân yok. her daim bir “daha ötesi” ile karşılaşma, hiddet ile nefret sarkacından paya düşen özgün tanımlamalarla şenlenme fırsatımız var. chp lideri kemal kılıçdaroğlu’na alevi, hdp eşbaşkanı selahattin demirtaş'a zaza olduğunu ilan etmesini buyuran başbakan erdoğan, sözün sonunu şöyle getirdi:

  “ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. benim için neler söylediler. çıktılar bir tanesi aynı zihniyet. 'gürcü’dür' diyen oldu. çıktı bir tanesi afedersin çok daha çirkin şeylerle ermeni diyen oldu. ben dedemden, babamdan öğrendiğim türküm. herkes istediği yöne çekiyor.”

  bu, “çok daha çirkin şeyler”i, biz meral akşener’in bakanlığı döneminde sarf ettiği “ermeni dölü”nden ve başka benzer hakaretlerden anımsıyoruz. başbakan bu ifadeleriyle ermenileri değil, bu kem sözleri çirkin bulduğunu kast ettiğini söyleyerek kendisini savunsa bile, bu, onun vebalini azaltmaz. zira “afedersiniz” kalıbının etnik kimliklerle buluşması garabetinde yaşadığımız ilk örnek bu değil. başbakan erdoğan, 10 haziran 2011’de kendisi ve cumhurbaşkanı abdullah gül ile ilgili çok sayıda kitap yazıldığını ifade ederek, "bu kitaplar içerisinde ne yahudiliğimiz, ne ermeniliğimiz, ne affedersiniz rumluğumuz, hiçbir şeyimiz kalmadı" demişti.

  malum, iş küfre geldiğinde söz meclisten dışarı mahiyetinde “afedersiniz” denir. belli ki başbakan için rumluk ve dahi ermenilik büyük küfür. ihtimal, bu ilham eşliğinde dilimize, “allah ermeni’ni versin”, “ermeni oğlu ermeni” gibi yeni katkılar da olacaktır.

  öte yandan, başbakan’ın etnik kökeni, her ne hikmetse, ortama göre değişiklik gösterecek kadar esnek. nitekim 11 ağustos 2004’te, gürcistan gezisi sırasında, “ben de gürcü'yüm, ailemiz batum'dan rize'ye göç etmiş bir gürcü ailesidir” demişti. şimdi, seçim arifesinde milliyetçi oyların cazibesine kapılarak, gürcü olmayı, hele hele ermeniliğe yakıştırılmayı zül saydı belli ki.

  elbette hiçbir etnik kimlik bir başına gurur ya da utanç vesilesi değil. böylesi genellemeler ancak ırkçı anlayışın ürünü olabilir. biz çok iyi biliyoruz ki, sayıları yaklaşık elli bin olarak tahmin edilen türkiye ermenileri dışında, soyunda ermenilik olan binlerce insan yaşıyor bu topraklarda. gerek o azalış, gerekse gizli ermenilik hali, bu ülkeye 1915 ermeni soykırımı’nın acı mirası.

  diyeceğimiz o ki, affedecek çok başka şeyler var ermeniler nezdinde. ama bizlerden af da, özür dileyen de yok. aksine, ayrımcılığın dili, günbegün artırıyor sırtımızdaki yükü. başbakan ermeniliği çirkin bulunca, “afedersiniz”, beyaz berelerini takmaya dünden hazır birileri de agos’u gönül rahatlığıyla tehdit ediyor işte.

  kuran’ın hucurat suresi’nde bir ayet, “ey insanlar! biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık; sonra da, birbirinizi tanıyasınız diye milletlere ve kabilelere ayırdık” der. acaba başbakan, sözlerinin hangi değerleri çiğnediğinin farkında mı?

  ne diyelim: allah taksiratını affetsin.

  --- mansete iliskin yazi ---

  ellerine saglik!

  edit: agos link'i eklendi.
 • suriye'de ermeni kilisesinin yakılmasıyla ilgili olarak gerçekleri saklayan gazete: http://www.agos.com.tr/…lisesi-yakildi&haberid=3148

  haberciliğin bair beş n, bir k'sına saygı duyup kimin yaktığını söyleseydiniz. ermeni cemaati sözcüsünün açıklaması da kimin suçlandığını aslında gösteriyor ancak ne hikmetse(!) ilginç bir yeri alıntılanmış. yani tam kimi suçladığını anlamak üzereyken, kesilmiş açıklaması.

  insan demek ki liberal olunca, kendi insanını öldüren, onları mahallesinden kovan, kilisesini, okulunu yakan çapulcuları bile kollayabiliyormuş. enteresan. (bkz: özgür suriye ordusu)
 • suc aleti muamelesi goren gazetedir. inonu stadi girisindeki polislerce uzerinden agos cikan birininin aranmasina taranmasina gazeteye el konulmasina kimlik ve gbt sorgulamasina kadar varmis olaylar, dehsetle dinliyoruz, izliyoruz.
 • sitesi hacklenmiştir evet, ve bize beyinsiz (sorgulayamayan, düşünemeyen) insanların elinde kutsallık kavramının ne kadar tehlikeli olduğunu göstermiştir.
 • çalışanlarına sabır dilediğim gazetedir. tahammülü çok zor çok..

  (bkz: bir kişilik bozukluğu olarak faşizm)
 • bu ülkede birgün, evet evet birgün beyaz bereleri urgan yapılıp boyunları vurulacak it sürüleri tarafından saldırıya ugrayan gazete. evet barışçıl olmak güzeldir, ama it sürülerini kemiksiz bırakmak daha zevkli olacak.
 • bu hafta 800.sayısına ulaşan gazete. nice yüzlerce, binlerce sayılar dilerim.
 • rober koptaş ayrılmış, yayın yönetmeni yetvart danzikyan olmuştur. rober'e teşekkür, yetvart'a hayırlı olsun.

  (bkz: agos’ta danzikyan dönemi)
  (bkz: rober koptaş: agos’a veda)
 • aradan bir ay geçmiş olsa da, yazalım. murat bardakçı'nın çarpıtma iddiasına yanıt vermiştir. hatta türk tarih kurumu'nun eski başkanlarının da cevaplarını da yayınladı. kısaca, asıl "amot", bağlantılarının kesileceğinden korkan bardakçı'ya ait.

  bkz:
  - "1915'in belgesini sümen altı etmişler", agos, 17 aralık 2014
  http://www.agos.com.tr/…lgesini-sumen-alti-etmisler
  - murat bardakçı, "agos'tan 'amot' yani 'ayıp'!", habertürk, 19 aralık 2014
  http://www.haberturk.com/…58-agostan-amot-yani-ayip
  - "bardakçı’ya cevap", agos, 21 aralık 2014
  http://www.agos.com.tr/…yazi/10025/bardakciya-cevap
  - "eski ttk başkanları 'biz yapmadık' diyor, yusuf halaçoğlu sessizliğini koruyor", agos, 31 aralık 2014
  http://www.agos.com.tr/…acoglu-sessizligini-koruyor
  - "halaçoğlu'nun da sevk defterlerinden haberi yokmuş", agos, 7 ocak 2015
  http://www.agos.com.tr/…efterlerinden-haberi-yokmus