• karsi cikilirken kullanilan parametreleri, yapilan analizleri inceledigimiz takdirde aslinda bu tespitin cogu sozluk yazari icin birebir ortusen bir tespit oldugu anlasilabilir.

fi tarihinde calistigim sirkette yapilan egitimlerden birinde (iletisim egitimi olmaliydi, tam animsamiyorum) soyle bir olay vuku bulmustu, egitim sirasinda bizden gruptaki kendimiz haric herkes icin bir kagit hazirlamamizi, her kisinin kagidina o kisi ile ilgili olumlu ve olumsuz buldugumuz ozellikleri yazmamizi, daha sonra da herkesten diger kisilerden kendilerine ait kagitlari toplayip, kendisi ile ilgili yazilanlari yuksek sesle okumasini soylemislerdi. velhasil kelam, herkes kagidini okudu, nora adinda bir kiz vardi kagidini okuma sirasi ona gelir gelmez su cumleyi sarfetti:

- herkes benim icin elestiri kabul etmiyor demis ki ben bunu kesinlikle kabul etmiyorum. (herkes bu cevaba anirircasina gulmustu, kiz niye guldugumuze de anlam veremeyip daha da sinirlenmisti)

nedendir bilmem aklima o geldi.
  • dikkat sahan cikabilirde halime'nin sepetlerini cekip asagi düsüren, üç kere boynunun kirilmasina sebep olan biracinin repliklerinden biri..*
  • ilk halinde çaylak modundayım da vardı bu tamlamanın sonunda, ki o parça agresif ve kompleksli olma sebebini daha iyi açıklıyodu sanki.
  • "hayvan ara'ya basınca ben çıkarım" diye devam ettiği de olur.
  • - eskisozluk diye bi site varmış baktın mı hiç ?
    + baktım da ayrıca eski değil eksi, yazıyorum orda
    - "agresifsin kompleklisin eksi sozluk yazarısın" öle mi.... vardıya hani televizyonda
    + değilim salak. gider misin bi
  • recep ivediğin daha recep ivdedik değilken cam kenarında bira içen adam ismiyle dikkat şahan çıkabilirde kullandığı söz
  • işyerimde şahan'ın çok popüler olması nedeniyle ikide birde çalışanlardan duyup da irkildiğim cümle.
  • "hic bir seye tepkisiz kalamam" diye devam eder genelde bu soz.
    (bkz: iki bira caktim kendime geldim)
  • ekşisözlük içinden de rahatça duyulabilecek bir inilti.. ben alternatif insanım demenin uzatılmışı..
    gizli entelektüel hissiyatı..
  • (bkz: recep ivedik)
hesabın var mı? giriş yap