şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 28 mayıs 2007'de kurulması onaylanan 17 üniversiteden biri
 • adını içtaş holding'in başkanı, ibrahim çeçen'den alan üniversite;
  (bkz: http://www.icholding.com.tr/)
 • logosu olmamış üniversite.

  türkiye'nin sayılı işadamlarından birisi kendi memleketine milyonlarca lira para yatırarak yeni kurulan devlet üniversitesine sırf isminin verilmesi karşılığında yatırım yapmış. istese diğer işadamları gibi istanbul veya ankara'ya şirket üniversitesi de açabilirdi yapmamış.

  bu kadar yatırım ve masraf yapılan üniversitenin logosu ise bunları hiç kaldırmayacak kadar kötü. logo ve tasarım işinden hiç anlamam ama ağrı'nın önemli turistik ve kültürel öğelerini bir logonun içine sıkıştırıp üzerine hayırsever işadamının şirket logosunu birleştirince hoş durmamış. ayrıca ü yapabilmek için inşa edilen ters köprünün lafını bile etmiyorum.

  en güzeli en kısa zamanda hayırsever işadamının bu kadar para döktüğü üniversiteye iyi bir logo tasarlatmasını beklemek olacak.

  üniversitenin logosu burada:
  http://www.guzelresim.net/…rahim_cecen_uni_logo.jpg

  edit: logosu yenilenmiş ve bambaşka bir boyuta ulaşmış. bir üniversite logosundan ziyade bir küresel şirket logosunu andırmakta. renklerde tobb etü üniversitesinin renklerinden ama ilkine nazaran çok daha iyi.

  http://www.agri.edu.tr/logomuz.html
 • işadamları, büyükşehirlerde özel üniversite açıp,zengin gençleri şirketlerine eleman olarak yetiştirirken; memleketinde devlet üniversitesi açılmasını sağlayan ibrahim çeçen'i tebrik etmek lazım.
 • kampüsü ve fiziki imkanları tahminlerin ötesinde güzeldir.

  http://www.agri.edu.tr/
 • (bkz: #33365683)
 • şehrin en batısında, çıkış noktasında yer alan üniversitedir. havadan bakınca oldukça planlı olduğu rahatlıkla görülebilir. şu an eğitim, fen edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, beden eğitimi ve spor yüksek okulu gibi temel fakülteler ve yüksek okullarla hizmet vermektedir. binaları genel olarak yeni bir üniversite için gayet iyi geliştirilmiştir. yerleşkesi içerisinde yurt bulunmasa da yakında birkaç öğrenci yurdu bulunmaktadır. öğrencilerin çoğu genelde yakın illerden gelir, akademik kadrosuysa daha çok erzurum ağırlıklıdır. son dönemde epey bir kadro atılımı yaptılar, beş sene sonra meyvelerini toplayacaklar. bunun dışında islami ilimler fakültesi ve ishakpaşa sarayı temalı bir kongre merkezi inşaatı devam ediyor.

  üniversiteye ulaşım özel halk otobüsleriyle sağlanıyor. sosyal imkân pek yok, bu zaten ağrı'nın sorunu. ama yine de bundan birkaç sene öncesine bakınca arada bariz bir fark olduğu ve üniversitenin şehre değer kattığı açık. aslında şehrin üniversiteye değer katması gerek, ancak ne yazık ki ülkemizde öyle olmuyor.
 • sosyal imkanları bakımından hiç de yetersiz olmayan üniversite.
  doğu'nun en büyük kongre merkezine, spor salonuna ve olimpik yüzme havuzuna sahiptir. bir kaç tane kullanılmakta olan tenis kortu ve top sahaları vardır. çok sayıda bisiklet öğrencilere tahsis edilmiştir. kampüs içinde bowling, bilardo, okey batak vs şeyler oynamak da mümkündür.
  hocalar erzurumlu ağırlıktadır. ama mesela bir siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü var ki üç hocası ankaralıdır.