şükela:  tümü | bugün
 • hangi filmde oldugunu hatirlamiyorum akil hastahanesi gibi bir yerde hastalardan biri agriya tedavi buldugunu idda ediyordu. yanina kolum agriyor diye gidenin kafasina sert bir cisimle vuruyordu. digeri kafasinin acisila ugrasirken iste kolu gecti diye bagiriyordu ...

  aha iste ayni mantik. yani olmaz olsun oyle igne. ilk 15 saniye bir sey yok. sonra minik bir yanma ardindan gelen aci yanma boye buz havuzuna atlama istegi o ne arkadas oyle. ruhani dengem bozuldu yeminle. doktor 1 haftalik yazdi bel icin daha ikinci gundeyiz yaptirmiyorum lan diye isyan ettim. oyle birsey..
 • bırakın ayakta durmayı, yatmayı bile başaramadığınız bir bel ağrısı düşünün; sürekli kıvranıyordum... sonunda hastaneye gittim ve hayatımda ilk defa ağrı kesici iğne yapıldı. kalçamda bir acı hissi oldu ve devam etti; ancak yok olan ağrının yanında o tuz biber.

  yıllardır kendimi bu kadar iyi hissetmemiştim; devamlı çektiğim boyun ve sırt ağrısının yaşam kalitemi ne kadar düşürdüğünü o anda anladım.
 • uzun süre direnilen ağrı bir süre sonra hırslanınca acile gitmek durumunda kalırsanız gitmeyin. gerek yok böyle gereksiz bir şeye. house md de görmüştüm bacağının ağrısını hissetmemek için eline çekiçle vuruyordu. şuan hissettiğim yanma ve ağrıya karşın çok mantıklı bir hareket. hadi durmayın elinize çekicinizi alın ve vurun bir yerinize.
  edit: birde götünüz benimki gibi kıymetliyse ve korkuyorsanız direnin direnebildiğiniz kadar. götten iğne lan bu kolay geçmez.
 • yapılmasından sonra nedense ter bastırır insanı. geçmeyen migren nöbetlerine birebir ama tavsiye etmiyorlar tabi.
 • göte iyi gelmiyor bu.

  ciddi acı veriyormuş.

  hayatımda ilk kez oldum, hemşire kıza da dedim "ilk olacak" diye, o sadece "kasmayın kendinizi" dedi ama göt bu, nasıl kasmayayım? olan benim göte oldu, sırtımdaki ağrıyı unutturdu sağ olsun, sol lob kullanım dışı, bir de fermuar düğmelerini iliklemeyi unutmuşum, müstakbel kayınpeder acil servisin bekleme yerinde "dükkanları kapa kapa" dedi, işte bunlar hep rezillik.
 • mide rahatsızlığı çeken kişilerin başvurduğu yöntem. hap olarak yutulmazsa mideye dokunmaz diye düşünülerek yaptırılır. oysa ki aslı yoktur, bal gibi mideye dokunur bu da. zira kana karışarak prostoglandin sentezini inhibe eder (yani mideye dokunur).
  sonuç ya mide ağrısı için gastroenteroloji polikliniğine başvurulur ya da gluteal apse için genel cerrahi polikliniğine. bazen mide delinmesine de yol açabilir ki, aman diyeyim öyle zırt pırt yaptırmayın.

  emmevelakin böbrek taşına da bire birdir hani, böbrek ağrısında voltaren'in üstüne ilaç tanımam. aldolan maldolan halt etmiş.
 • böbrek kaynaklı ağrı için voltaren uyguladıktan sonra : '' ulan daşları kemiriyorduk amniyim ne iyi geldi '' cümlesini duyurmuşluğu vardır . ama rastgele kullanmayın .
 • hastasıyım. fitil büyüklüğündeki ağrı kesicilerin dindiremediği adet sancısının mına koyandır tabiri caizse.
  entry’leri okuyunca farkettim, insanların ne kıymetli götleri varmış arkadaş. hakikaten erkeklerin acı eşiği düşükmüş. çektiğimiz adet sancısının yanında iğnenin yakması, acıtması filan devede kulak kılı.

  ağrınız varsa yaptırın gençler korkacak bir şey yok, benim iğnemi evde annem yapıyor (anneanneme bakabilmek için öğrenmiş zamanında nasıl yapılacağını) gerçekten korkacak bir şey yok ve hayır acıtmıyor abartıldığı kadar.