şükela:  tümü | bugün
  • vucudunuzun garip sekilde uyusmasina neden olur...ve sarki soyle devam eder

seker de sanmis ilaci
    kivran kivran kivranmis
    yaptigindan utanmisss
  • tam bir gerizekalılık örneği. ağrı kesiciler genelde hap şeklinde oluyor hem, ordan uyansa ya..
    (bkz: şeker de sanmış ilacı)
  • uyuyan prenses formülü; bi de anti depresan eklenirse, çok şukela bi uyuyan prenseslik.
    edit: denemeyin sakın, ölmek gibi bi niyetiniz yoksa, yoksa.
  • bazi doktorlarin alkolu fazla kaciranlara onerisi. sonra sabah hangover filan olmadan, turp gibi uyaniyorsunuz. o sarhoslukla birakin agri kesiciyi insan fare zehiri bile icer. o yuzden gene de denemeyin diyorum.
  • sıklıkla yaptığım, bugüne kadar da bir yanlışını gömediğim uygulama. novalgin olsun, apranax fort olsun hepsini o esnada başlayan veya varolan baş ağrımı dindirmek için alkolle kullandım, çok etkili olmadı belki ama bir zarar da vermedi. bir novalgin şişesini kafaya dikip, apranax fortları kutuyla çiğnemediğim sürece de fazla etkileyeceğini sanmıyorum. uzaktan öyle sanıyorum tabi zira, tıbbi bilgim er'la, efendime söyleyeyim house'la sınırlı, o yüzden bana bişi olmaz diye fazla atıp tutmamaya gayret ederek, şimdiye kadar bi zararını görmedim diyerek entrymi noktalıyorum.
  • iki veya daha çok maddenin kimyasal bir tepkime olmaksızın bir araya getirilmesi olarak anlamlandırabileceğimiz karışımın, tanımından yola çıkarak, homojen veya heterojen alkolle ağrı kesiciyi karıştırabiliriz. bu işlemi yapmakta herhangibir zorluk yoktur. ama bunu tutup içmemek gerekir.

yok eğer mutlaka içip, iki bira parasından tasarruf etmeye niyetliysek, aslolan; ağrı kesicinin bileşenlerinden herhangibirinin alkolle reaksiyona girecek bir kimyasal olmamasıdır. alkolle kast olunan ve görece terapötik aralığı geniş olan etanolle üzerinde onlarca yıl yapılan deneyler sonucu gene görece güvenli olduğunu bildiğimiz ağrı kesicinin oluşturacağı, olası etkileri üzerinde herhangibir fikrimiz olmayan, taze elde ettiğimiz yepisyeni farklı bir kimyasalın oral yoldan alımının sonuçlarını öngörmek zor. kaldı ki, etanolle ilacımızın etken maddesi deney ortamımız olan bardakta tepkime vermeyebilir ama midenin asidik ortamında ph etkisiyle reaksiyona girebilir.

bir adet novalginle böbreği, aspirinle mideyi, apranaxla karaciğeri eline alanlar var. olmaz olmaz demeyin, şansınızı dene'me'yin.