şükela:  tümü | bugün
  • kulak verilmesi gereken çığlıktır.

https://twitter.com/…tion/status/949539763836653568

bu barbarlar akp'nin sürekli olarak doktorları itibarsızlaştırmasından cesaret alarak doktorlara her türlü şiddeti uyguluyorlar.

mecburi hizmetini ağrıda yapmış olan doktor kuzenim de pek çok kez darp edilmiş ve tehdit almıştı.
  • acilen çalıştığı il değiştirilmesi gereken doktorun yardım isteğidir.

bir kere de insanların değerini onları kaybetmeden bilelim. devlet için bu yarım sayfa a4 kağıdı maliyetindedir.
  • lanetlenmesi gereken saldırıdır.
    hekim hanıma geçmiş olsun.
  • olayın akp ile bağlantısını bulamasam da en yakın zamanda yardım edilmesi gereken genç bir meslektaşımın haklı isyanıdır. acil servislerde adeta kelle koltukta görev yapan doktorlardan biri olarak riskli bir iş yaptığımızı söyleyebilirim. hastanelerdeki güvenlik birimlerinin daha çok yaptırım yetkisi olduğu ve daha aktif olduğu bir sisteme geçilmesini şiddetle istiyorum. ben de bölge olarak riskli bir yerde çalışmakla birlikte sesini yükselten birinin bile yanında anında güvenlik personellerimizden biri ortaya çıktığı için güvende hissediyorum. umarım en kısa zamanda çalışma şartları daha iyi hale getirilir tüm acillerimizin.
  • akp ile ilgisi tabii ki olmayan, mahalle bakkalımızın uyguladığı yanlış politikaların bir sonucu olan durum.

eğitime, eğitimli insana, sağlık için çalışan insana saygı yok ki, bilinç yok ki... ondan oluyor bunlar. devlet eliyle doktorun itibarsızlaştırılması, can güvenliğinin sağlanamaması vs... bir keresinde gözümün önünde saldırıp kan revan içinde bıraktılar bir doktoru.
  • özellikle de ağrı halkının sahip çıkması gereken doktorun çığlığı.

ağrı halki bu magandaya haddini bildirmelidir.
  • sağlık çalışanlarına karşı negatif tutumun en yoğun olduğu platformlardan birisi olan ekşi sözlükte destek görmeyecek durumdur. hatta sözlüğe göre doktor hanım her türlü tehdit ve şiddeti hak etmiştir.
  • ilginç bir şekilde sözlük ahalisinin duymazdan geldiği çığlık.
  • ağrı valisinin el atması gereken olay.
  • an itibari ile sözlük ahalisi tarafından ciddiye alınmayan çığlıktır. mesleği , cinsiyeti , ırkı vs vs ne olursa olsun şiddete karşı olmamıza rağmen antisosyal kişilik bozukluğunun da toplumdaki artışını durduramıyoruz ve çığlık sadace çığlık olarak kalıyor. lütfen bu defa bir insanın canına kıyılmadan , ki zaten yeterince korku yaşamış olan bu arkadaşa destek verelim.