şükela:  tümü | bugün
  • edit : ihtiyaçlar karşılandı efendim, daha fazla yardıma gerek yok. sizler çok güzel insanlarsınız. yardımcı olan yazar arkadaşlara pazartesi dağıtım yapıldıktan sonra,teker teker durum hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

sevgili sözlük yazarları,
    aşağıda fotoğrafını paylaştığım okul, bir arkadaşımın yeni atandığı bir kurum. oldukça zor durumda olduğunu fotoğraflara bakıp kendiniz zaten göreceksiniz.

ancak esas sorun öğrenciler çok zor durumda, aileleri maddi açıdan çok zor durumda olduğu için bir kalem bile alamıyorlar. köylüler de bu çocuklara yardım etmiyormuş. arkadaşım bana duyurdu, kendi çapımda bir şeyler göndereceğim. ama bunu sizlere de duyurmak istedim. her ne kadar fikir ayrılıklarına da düşülse merhametli insanların bir arada olduğu bir yer ekşisözlük.

dün öğretmene saygısızlık yapan çocuğu kınadık buradan, batıdaki imkanlar nispeten iyi, buna rağmen yapılan terbiyesizlikler, düşük başarılar hepinizin malumu. fakat doğudaki bu çocuklarımız gerçekten okumak istedikleri halde, maddi imkansızlıklar yüzünden okuma yazmayı bile zar zor öğreniyorlar. öğretmenlerine oldukça saygılılar. ancak işte parasızlık zorluyor onları.

arkadaşımın söyleidğine göre çocuklar kurşun kalem bile alamayacak durumdalar, hatta birisine neden kırmızı kalemle yazmıyorsun diye sorunca çocuk "bakkaldaki kırmızı kalemler sahte öğretmenim" demiş. aileleri de pek destek çıkmıyor zaten isteseler de çıkamazlar.

arkadaşım bir ihtiyaç listesi çıkarmış.

40 kurşun kalem
    40 kırmızı kalem
    40 silgi
    40 açacak
    40 kalem kutusu
    40 çizgili defter
    40 kareli defter
    hikaye kitapları
    3. ve 4. sınıflar için test kitapları
    40 tane bant, uhu, sulu boya, pastel boya
    renkli kartonlar
    renkli el işi kağıtları
    40 tane resim defteri
    40 tane flüt
    40 tane ilkokul için tarih ve coğrafya atlası
    not defteri

duvarları boyamak içim açık renk boya (boyayacak ustanın masrafı arkadaşım tarafından karşılanacak)
    cebir karoları takımı
    satranç takımı
    prizmalar
    top, hulahop
    10 tane masa örtüsü
    bir de soba lazım arkadaşlar. soba çok kötüymüş bayaa eskiymiş, duman falan çıkarıyormuş. zehirlenme durumu olmaması açısından ihtiyaç listesine eklendi.

ve 3.-4. sınıf çağındaki çocuklar için pantolon, tişört vs gibi kıyafetler. bunlar illa yeni olmasına gerek yok. o çocuklar gerçekten muhtaç durumdalar.

fotoğraf paylaşamıyorum yahu, biri yardımcı olsun.

edit : gelen mesajlara ve duyarlılığınıza çok teşekkür ederim. arkadaşım ile konuştuk. o da müdür ile irtibata geçti. doğunun ücra bir köyü olduğu için o okula kargo gelmiyormuş. o yüzden kargo yollayacaklar ptt kargo ile şu adrese yollayabilirler. bu okula daha sık kargo geliyormuş çünkü. bu adres sınıf öğretmeninin irtibatlı olduğu bir okul. yardım eden arkadaşlara güven vermesi açısından teslim alındığına dair fotoğraf yollayacağım. sosyal medyada paylaşım yasak olduğu için burda paylaşım yapamayacağım çünkü.

edit : bir de bilim çocuk dergisi adında çocuklara faydalı olacak bir dergi varmış. bu da ihtiyaç listesinin içindedir.

edit : duvar boyası eksiği ön planda. sınıfın fiziki şartlarını gördünüz. usta masrafını biz karşılayacağız.

edit : kırtasiye eksiklerinin önemli bir kısmı karşılandı arkadaşlar. şu anki eksiklerimiz duvar boyası, masa örtüsü ve sobadan ibarettir.
    edit : soba da karşılandı.

edit : yardımcı olan/olmak isteyen herkese teşekkür ederiz. belirtmekte fayda var asla ve kat'a para yardımı kabul edilmiyor. sadece ihtiyaç listesindekilerin temini gerekli. hemen hemen hepsi de karşılandı sayılır, kargolar geldiğinde ve teslim alındığunda isteyen arkadaşlara fotoğraf yollayacağız güven vermesi açısından.

son edit : yardımcı olmayıp burda "sikimde olmayan kampanya, banane yauuu" diye leş leş entryler giren çaylak arkadaşım sen bi boş yapma. kimse senin bok kokulu entrylerini görmek istemiyor. beğenmiyorsan yazma.

herkese duyarlılığından ötürü çok teşekkür ediyorum.
  • başlığı açıp bizi bu güzide konuyla ilgili bilgilendiren yazar fotoğrafları paylaşamadığı için ben sınıftan kareleri paylaşıyorum:

http://www.hizliresimyukle.com/image/lotqq
    http://www.hizliresimyukle.com/image/lofp8
    http://www.hizliresimyukle.com/image/lowgl

destek olunması gereken kampanyadır.
  • destek verilmesi gereken kampanya.
  • sessiz kalınmaması gereken kampanyadır. bu çocuklara şans verilmelidir!
  • haydi arkadaşlar eğitime destek olalım. bizim geleceğimiz çocuklar için.
  • durum gerçekten vahim. elden ele ulaştırılması gereken kampanya. madem sosyal devlet diye birşey yok, sosyal sözlük kavramını ortaya atıyorum..
  • ptt de okul adresi varışlı yardım materyalleri olduğu için %50 indirimle gidecektir tüm gönderiler.tabi kargoya verirken yardım olduğu belirtilmelidir.
  • eğitime yatırım insanlığa yatırımdır.

ekşi sözlük bu işi halleder. daha aydınlık gelecek için up.
  • mail adresi alabilir miyim?
    up