şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit : ihtiyaçlar karşılandı efendim, daha fazla yardıma gerek yok. sizler çok güzel insanlarsınız. yardımcı olan yazar arkadaşlara pazartesi dağıtım yapıldıktan sonra,teker teker durum hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

  sevgili sözlük yazarları,
  aşağıda fotoğrafını paylaştığım okul, bir arkadaşımın yeni atandığı bir kurum. oldukça zor durumda olduğunu fotoğraflara bakıp kendiniz zaten göreceksiniz.

  ancak esas sorun öğrenciler çok zor durumda, aileleri maddi açıdan çok zor durumda olduğu için bir kalem bile alamıyorlar. köylüler de bu çocuklara yardım etmiyormuş. arkadaşım bana duyurdu, kendi çapımda bir şeyler göndereceğim. ama bunu sizlere de duyurmak istedim. her ne kadar fikir ayrılıklarına da düşülse merhametli insanların bir arada olduğu bir yer ekşisözlük.

  dün öğretmene saygısızlık yapan çocuğu kınadık buradan, batıdaki imkanlar nispeten iyi, buna rağmen yapılan terbiyesizlikler, düşük başarılar hepinizin malumu. fakat doğudaki bu çocuklarımız gerçekten okumak istedikleri halde, maddi imkansızlıklar yüzünden okuma yazmayı bile zar zor öğreniyorlar. öğretmenlerine oldukça saygılılar. ancak işte parasızlık zorluyor onları.

  arkadaşımın söyleidğine göre çocuklar kurşun kalem bile alamayacak durumdalar, hatta birisine neden kırmızı kalemle yazmıyorsun diye sorunca çocuk "bakkaldaki kırmızı kalemler sahte öğretmenim" demiş. aileleri de pek destek çıkmıyor zaten isteseler de çıkamazlar.

  arkadaşım bir ihtiyaç listesi çıkarmış.

  40 kurşun kalem
  40 kırmızı kalem
  40 silgi
  40 açacak
  40 kalem kutusu
  40 çizgili defter
  40 kareli defter
  hikaye kitapları
  3. ve 4. sınıflar için test kitapları
  40 tane bant, uhu, sulu boya, pastel boya
  renkli kartonlar
  renkli el işi kağıtları
  40 tane resim defteri
  40 tane flüt
  40 tane ilkokul için tarih ve coğrafya atlası
  not defteri

  duvarları boyamak içim açık renk boya (boyayacak ustanın masrafı arkadaşım tarafından karşılanacak)
  cebir karoları takımı
  satranç takımı
  prizmalar
  top, hulahop
  10 tane masa örtüsü
  bir de soba lazım arkadaşlar. soba çok kötüymüş bayaa eskiymiş, duman falan çıkarıyormuş. zehirlenme durumu olmaması açısından ihtiyaç listesine eklendi.

  ve 3.-4. sınıf çağındaki çocuklar için pantolon, tişört vs gibi kıyafetler. bunlar illa yeni olmasına gerek yok. o çocuklar gerçekten muhtaç durumdalar.

  fotoğraf paylaşamıyorum yahu, biri yardımcı olsun.

  edit : gelen mesajlara ve duyarlılığınıza çok teşekkür ederim. arkadaşım ile konuştuk. o da müdür ile irtibata geçti. doğunun ücra bir köyü olduğu için o okula kargo gelmiyormuş. o yüzden kargo yollayacaklar ptt kargo ile şu adrese yollayabilirler. bu okula daha sık kargo geliyormuş çünkü. bu adres sınıf öğretmeninin irtibatlı olduğu bir okul. yardım eden arkadaşlara güven vermesi açısından teslim alındığına dair fotoğraf yollayacağım. sosyal medyada paylaşım yasak olduğu için burda paylaşım yapamayacağım çünkü.

  edit : bir de bilim çocuk dergisi adında çocuklara faydalı olacak bir dergi varmış. bu da ihtiyaç listesinin içindedir.

  edit : duvar boyası eksiği ön planda. sınıfın fiziki şartlarını gördünüz. usta masrafını biz karşılayacağız.

  edit : kırtasiye eksiklerinin önemli bir kısmı karşılandı arkadaşlar. şu anki eksiklerimiz duvar boyası, masa örtüsü ve sobadan ibarettir.
  edit : soba da karşılandı.

  edit : yardımcı olan/olmak isteyen herkese teşekkür ederiz. belirtmekte fayda var asla ve kat'a para yardımı kabul edilmiyor. sadece ihtiyaç listesindekilerin temini gerekli. hemen hemen hepsi de karşılandı sayılır, kargolar geldiğinde ve teslim alındığunda isteyen arkadaşlara fotoğraf yollayacağız güven vermesi açısından.

  son edit : yardımcı olmayıp burda "sikimde olmayan kampanya, banane yauuu" diye leş leş entryler giren çaylak arkadaşım sen bi boş yapma. kimse senin bok kokulu entrylerini görmek istemiyor. beğenmiyorsan yazma.

  herkese duyarlılığından ötürü çok teşekkür ediyorum.
 • başlığı açıp bizi bu güzide konuyla ilgili bilgilendiren yazar fotoğrafları paylaşamadığı için ben sınıftan kareleri paylaşıyorum:

  http://www.hizliresimyukle.com/image/lotqq
  http://www.hizliresimyukle.com/image/lofp8
  http://www.hizliresimyukle.com/image/lowgl

  destek olunması gereken kampanyadır.
 • destek verilmesi gereken kampanya.
 • neden agridaki koy okulu, karadenizde koy okulu olmuyor en azindan vatan hainligi ihtimali cok daha az, ben yardim edecem o egitimli pkk li olacak ne guzel.
 • haydi arkadaşlar eğitime destek olalım. bizim geleceğimiz çocuklar için.
 • durum gerçekten vahim. elden ele ulaştırılması gereken kampanya. madem sosyal devlet diye birşey yok, sosyal sözlük kavramını ortaya atıyorum..
 • ptt de okul adresi varışlı yardım materyalleri olduğu için %50 indirimle gidecektir tüm gönderiler.tabi kargoya verirken yardım olduğu belirtilmelidir.
 • eğitime yatırım insanlığa yatırımdır.

  ekşi sözlük bu işi halleder. daha aydınlık gelecek için up.
 • bize ne amk vergi vermiyormuyuz.devlet suriyelilere bakacağına kendi okuluna baksın. sikimde bile olmayan kampanyadır.