şükela:  tümü | bugün
  • hem ilginç hem de bazen hayran bırakan insandir.

bugun eski ve kadim dostum mustafanin yanina bedava cay içmeye ve belki de acıyıpta ısmarlarsa yemek yiyebilirim diye soyle bir ugradim.*

naber mustafa filan fistik derken ogrendimki disi ağrıyormuş. vay benim guzel kardesim gidip eczaneden apranax alayim mi dedim yok dedi. aslinda biliyordum yok diyecegini de iste belki icer umuduyla bir de cok iyi insan oldugum icin sordum yine de.*

ne yaptim ettim zorladim ( biraz da bilerek deneme amaçli ) yok arkadaş icmedi.*

velhasıl acayip adam bunun gibiler. ne saglam adamlar degil mi! geberseler de aciya dayanıyorlar. bana gore sacmalik ve gerek yok. ama onlara sorsan sen bos adamsin her zaman hap mi icilir filan diyorlar. iyi cekin o zaman siz bilirsiniz.*
  • psikolojileri çok kırılgan tiplerdir sadeceye acıya dayandıklarını düşünürler. yeee ben çoh dayanıklıyım yeaa diyen embesillere migren ağrısı dilerim.
  • o tiplerden biriyim şahsen. zira erken yaşta ilaç kullanan annem ile babama bakıyorum, annem en ufak bir ağrıda ilaç almak zorunda; ama babam hatırladığım kadarıyla kullanmazdı ve şu an benden genç gösteriyor.

kesinlikle kullanmam demiyorum, ama elimden geldiğince kullanmamaya özen gösteririm. ilaçların özellikle ağrı kesiciler, adeta sigara gibi bağımlılık yapma gibi bir özellikleri vardır. ve mümkün mertebe kullanmamaya özen gösterin sizde.
  • dayımdır..

adam ağrıdan neredeyse ortadan ikiye ayrılacak lakin bana mısın demiyor. bi bildiği vardır herhalde.
  • "kesinlikle içmem" demesem de dayanabildiğim yere kadar dayanırım.

bazen üşütür ateşlenirim ama önce zencefil, bal falan içip kendime gelmeye çalışırım. olmayacak gibiyse, o zaman ilacı düşünürüm.
  • anlamsız bir inat içindedir. bu kısa yaşamda yeterince acı var zaten. bir de fizyolojik acıya ne gerek var? egosunu tatmin edeyim derken, beynini yemektedir.
    nsai dediğimiz ağrı kesiciler, fizyolojik bağımlılık yapmaz, yapsa yapsa psikolojik bağımlılık yapar.
    sağlam bir karaciğer, böbrek ve midesi olana da ciddi bir şey yapmaz, yani yaparsa da çok düşük bir olasılıkla yapar.
  • ağrı kesicilere alerjisi olan insandır.
    (bkz: parasetamol)
    (bkz: ilaç alerjisi)
  • ben de bunlardan biriyim.

çünkü ağrı kesiciler midemi haşat ediyor. en hafifi dahi. boyun fıtığı olduğum dönemde mecburen adaleden veya damardan almışlığım var.
  • arveles gibi bir mucizeden mahrum kalmıştır.
  • geberme demeyelim de çatlama aşamasına kadar kullanmam. ötesinde 1 adet ağrı kesiciyi afiyetle gömerim efenim