şükela:  tümü | bugün
 • açılımı "aynı gün teslim kurye" olan bir kargo firması.

  hepsiburada'dan aldığım(tövbe etmiştim ama çok uygundu bu black friday'de) ürünü bugün saat 18:00 ile 23:00 ile teslim edeceğini belirten kurum. hakkında biraz araştırma yapınca gördüm ki şikayetvar.com'da birsürü firma tarafından yanıtlanmamış(amiyane tabirle sallanmamış) şikayetleri mevcut.

  internet sitelerine bu linkten, şikayetvar daki bölümlerine de bu linkten ulaşabilirsiniz.

  not: şikayetvar.com'a baktığımda işlerini çok ciddiye almadıkları ve müşterilere ters davranan kuryelere sahip olduğu izlenimini edinmeniz işten bile değil.

  bakalım bizim deneyimimiz nasıl olacak diyerekten entry'mi sonlandırıyor ve bu ulaşım sürecinde nasıl bir deneyim yaşadığımı bu entry üzerinden siz sözlük okuyucularına ve yazarlarına ileteceğimi söylemek istiyorum...

  edit: 20: 41 itibariyle ürün göründüğü kadarıyla sorunsuz bir şekilde teslim edildi. teslim eden eleman da yaşını başını almış gayet efendi bir adamdı. ürünün kutusunda bir dezenformasyon olmadığı için kontrol etmeden teslim aldığımı da belirteyim ama kontrol etmek istesem dahi atar yapacak bir eleman değildi. ben memnun kaldım bu deneyimden...

  zamanın ötesinden gelen edit: arkadaş deneyimimi yazdım ama bir ben mi memnun kalmışım bunlardan nedir,anlamadım. vurmayın kardeşim, ameliyatlı yerime gelecek...
 • aynı gün teslim kurye demişler ama 5 gün geçmesine rağmen hepsiburada.com dan vermiş olduğum siparişi bana teslim edememiş olan kurye firması. sakın ola size sms atarlar ve bugun şu saatler arasında paketiniz teslim edilecek derlerse inanmayınız.
 • aynı gün teslim mantığıyla alınan ürün için 12:00-18:00 saatleri arasında evde olmanız gerek diye mesaj atıp, bu saatleri geçtiği halde hala kuryesi gelmeyen firma. işiniz falan varsa haybeye bekletebilirler sizi. şikayetlerde 3-5 günde gelen siparişlerde var ve tenezzül edip ilgilenmemişler. ayrıca çağrı merkezleri 18:00 a kadar çalıştığından bi haber bekliyorsunuz. artık geldiklerinde evde olurmusunuz yoksa üç beş gün aç susuz kuryemi beklersiniz size kalmış.
 • hepsiburada çalışır, 2 lira ödediğiniz fark yalan olur, yurt içi gibi sürede gelir, vaka oluşur 10 lira hediye çeki alır köşenize çekilirsiniz.
 • hiç profesyonel olmayan bir websitesi, saatlerce sıra gelmeyen çağrı merkezi, en az hepsiburada kadar rezil bir firma. tanıdığım kimseye de aynı gün teslim falan olmamış. uzak durun.

  12-18 arası teslimat diye bir süre mi olur? hadi oldu diyelim. bari verdiğiniz süre benzeri tüm günü tutturun lan?

  arayıp bilgilendirme de yok. tüm gün beklersin gelmeyince ne hepsiburda ne de kendileri yardımcı olamazlar. tüm günün mahvolur, sinirinden ikiye çatlarsın. tercih sizin...
 • arkadaşların da belirttiği gibi afedersiniz üç kağıtçı bir kurye. 12-18 arasi evde olmayacaksaniz bildirin diye sms yolladilar ve gelmediler.
 • hepsiburada'nın kendine yakışan rezaletteki kurye firması. acil ihtiyaç duyup fazladan para ödeseniz de, hatta bu firma tarafından teslimat şu gün şu saatler arasında teslim yapılacaktır diye mesaj geldiyse dahi inanıp işinizi ona göre ayarlamayın, getirmiyorlar çünkü. artık evde olmadığınız gün gelince de gevrek gevrek bize ürün şu saatte geldi ki diye cevap veriyorlar. gelişine şutladım ürünü elbette zevkle, tavsiye ederim.
 • açılımı gibi aynı gün teslim etmeyen kuryecilik şirketi. adamlara bilgilendirme mesajı yolladım. telefon filan girmemiş. bir tek online ulaşabiliyorsun. pişkin pişkin "iade adresten ayrılmış/tayin olmuş" statusunu 3 kere girmiş. böylece asla teslim etmeyecem diyor resmen. olm alma teslim etmeyeceksen. normal kargo ile aynı fiyata geliyor diye aynı gün seçmiştim zaten. giren çıkan yok sana niye riske giriyorsun.

  hepsiburada 3 maymun opynamaya başlayacak mı bakalım?

  istenen saatte gelmeyip bir de yeni randevu isteğini reddeden sonrada 5 iş günü içinde yeniden ziyaret edeceğini beyan eden sebepsiz yapılan bamya yemeği gibi şirket.

  adamlara gömdük ama 2. gün getirdiler kargoyu. o kadar da şey etmemek lazım şirketi. kuryerlerde insan sonuçta tabi öyle de bir şey olması lazım.
 • hakkında önceki yorumları okuyunca hah işte şimdi sıçtık diye düşündüren kurye firması. bugün 12:00 - 20:00 arası teslim edilmesi gereken paketi beklemek için şirkete kazık çaktım bekliyorum, saat 18:15. umarım gelir, olmazsa kısmetse yarını bekleyeceğiz :/

  bedava kargo seçeneği varken üzerine para verip bunu seçen aklımı seveyim, kargonun en azından yarın elime geçeceği belli, oysa şimdi belirsizlikler içinde yüzüyorum :))

  edit: ikinci günün akşamüstü geldi neyse ki, kuryelere sanırım dağıtabileceklerinden fazla iş dağıtıyorlar.
 • artık kargo ve kurye firmaları için klişeleşmiş "geldik ama bulamadık" yalanını şirket politikası olarak benimsemiş firma. geleceğiz diye mesaj atıp evde bulamadık kuryenin numarası da bu bak diyen ama o kuryeye de ulaşılamayan hizmet yağdıran şirket.

  yurtiçi kargoyu aratanları da gördük.