şükela:  tümü | bugün
 • 5,924 metre uzunluğunda, şili'de bulunan bir volkanik dağ.
 • machu picchu'ya en yakin yerlesim yeri. machu picchu'ya cikmak icin buradan, tek gidisi 7 dolardan minibüslere binmek mümkün. sonra yaklasik 30-40 dakika sonra machu picchu'dasiniz. yok ben kendim cikarim, merdivenlerle derseniz, hayatinizin en yorucu 2-3 saatinizi gecirmeniz mümkün. ama vaktim var, dinlene dinlene cikarim, manzara da sahane olur derseniz, harikadir bu yol. bunun icin, aguas calientes'den minibüslerin gittigi yolu 15-20 dakika takip edip, nehrin karsisina gectikten sonra karsiniza cikan merdivenleri cikmaniz gerekiyor. bu merdivenler minibüs yolu ile sik sik kesismekte.
  yaniniza mutlaka icecek su alin. machu picchu'da bir sise suyun fiyati asagidakinin birkac misli.
 • peru'da içinde termal su bulunan kasabaların ve köylerin büyük çoğunluğunun adıdır. her ne kadar belirli bir devlet düzeni oturtulmaya çalışılırken farklı isimler verilmiş olursa olsun yerli halk aguas calientes demeyi tercih eder.
 • bugünlerde sel felaketi ile bogusan, binlerce insanin mahsur kaldigi nehir kiyisindaki kasaba.

  http://www.msnbc.msn.com/id/35090990/ns/weather/
  http://www.breakingnews.ie/…achu-picchu-444123.html
 • machu picchu'ya giderken mutlaka uğramak zorunda olduğunuz, lüks mekanların ve otellerin bulunduğu, sanırım sadece turistlerin yaşadığı köyümsü yer. buradan machu picchu'ya otobüs 9 dolar ve 20-25 dk sürüyor, sakın yukarı yürüyerek çıkacağım demeyin, yol feci yorucu. ama dönüşü yürüyerek yapabilirsiniz, yokuş aşağı. otobüs yolu yerine, kestirme amaçlı yapılmış merdivenleri kullanarak 1 saatten kısa sürede inebilirsiniz aguas calientes'e.
hesabın var mı? giriş yap