şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2017 nba draft'ı 23. sıra seçimi olan eski indiana(kolej )oyuncusu small forward.

  toronto raptors tarafından seçildi.
 • (bkz: og anunoby)
 • 2.03 boyunda forvet.
  raptors'ın seçme nedenlerinden biri 1 den 5 e kadar tüm pozisyonları savunabilme kabiliyetiymiş ki bana ezberci bir yaklaşım gibi geldi. son yıllarda popüler olan bir oyuncu tipi bu ancak her oyuncuda bu yetenek yok.

  ncaa de yüzde 31 ile üçlük, 56 ile faul attı. artık alan açma üstüne kurulu günümüz basketbolu için çok güzel seçim toronto, bravo.

  izlediğim videolardan yola çıkarsam ise savunmada eli top korkakça gitmiyor. söküp alma içgüdüsü var. iyi bir birebir savunmacı olabilir.
  hücumda da genelde pota dibi bitiriyor ki nba de kolay kolay yaptırmazlar bunu adama.
  dripling üstü şutu, hadi o olmadı ceza üçlüğü kesinlikle olmalı.

  bir de yanlış duymadıysam en erken aralık gibi parkelere çıkması bekleniyor sakatlığından ötürü.

  15 maç sonra editi : çocuk, embesil raptors'da açan nadide bir çiçek. iguodala jr. gibi oynuyor. üçlük yüzdesi çok çok iyi değil ama en köşelerden yüzde 50 civarı atıyor. savunmada ve pota dibi bitirmede tabii ki eksikleri var ancak şu an bile çok iyi durumda. powell'ın yokluğunda an itibariyle rockets'a karşı ilk kez de ilk 5 başladı. bence sezon boyu devam etmesi lazım. powell lonzo ball'dan hallice üçlük atıyor bu sezon çünkü. daha da gelişmeyeceği açık. bu çocuğun ise parlak geleceği var.
 • müthişsin be çocuk. powell sıçmışken, casey malı da miles'a süre vermezken, 3 numarayı bileğinin hakkıyla aldı. ligin sahada kaldığı dk'da en fazla artı elde eden 7. oyuncusu şu anda. yüzde 40'larda üçlük atıyor, köpek gibi savunma yapıyor, üstelik offseasonda sakatlandığında aralık souna ancak döner deniyordu!
 • draft edildiğinde (bkz: andre roberson) gibi bir sf olması bekleniyordu. (1-4 arası tüm pozisyonları savunabilen ama ofansif yönü olmayan oyuncu. )

  ncaa'de %30 ile üçlük atan oyuncuyken nba'de %45 ile üçlük atıyor. şut yüzdesi de %50.

  d.derozan yüzünden ciddi dış şut sıkıntısı çeken raptors'a ilaç gibi geldi.