şükela:  tümü | bugün
  • şaka maka sırf alışkanlıklarını yerine getiriyor diye türk insanını ingilizlerin gözünde yücelten olaylardır.

yılların "barbar türkler"i bir gecede kahraman ilan edildi. ikiyüzlü mü desem ne desem bilemedim.

bu arada ingilizlerden türkiye'ye istek gelebilir; isyanlar için esnaf ve zanaatkarlar odasından 100 kişilik özel harekat timi. haydar is coming.
  • liverpool ülkü ocaklarının da devreye girdiği çatışmalar zinciri. hayırlısıyla 3 saatte londra'yı da alacağız!
  • twitter'da devamlı "türklerin yanlarında durun, her yer kapalı bir tek türklerin restoranları/dükkanları açık. en güvenli yerler" diye tweetler dönüyor.

hep demişimdir türkün eline sopa ver gerisini düşünme diye. konu "ben ekmeğime bakarım arkadaş" olunca tüm dünyayı titretiriz ! höydebrah !
  • ingiltere' de yaşayan türkler için bu isyanlar sıradan olaylarıdır.
    ingiliz esnafının hayatında görüp göreceği tek olay dükkanına yapılacak soygun girişimidir.bu olaylar çıkınca işyerini kapatıp korkudan sıvışmıştır . oysa bizimkiler memleketten tecrübelidir; zabıta ile meydan muhaberesi yapmıştır , dükkan önüne park yüzünden taşlı sopalı kavgaya karışmıştır, haraç almak isteyenlerle silahlı çatışmaya girmiştir, dükkanını taşlayan göstericiyi döner bıçağı ile kovalayıp üstüne üstlük polisten göz yaşartıcı gaz yemiştir.velhasıl ı kelam türklere bu olaylar vız gelir tırıs gider. toplanıp verdilermi önüne gelene sopayı, kurtarılmış bölge ilan ederler londra' nın göbeğinde.
  • ingiltere'nin ve avrupa'nın en çok ezilen, hor görülen ve taciz edilen insanları olan türk ve kürtleri, burada oturduğu yerden ırkçılıkla suçlayan gerizekalıları görmemizi sağlayan olaylardır.

chav denen ve aşağı yukarı bizdeki apaçilerin karşılığı olan, yaş ortalaması 15-16 olan güruhun kudurması nedense burda yaşayan cihangir entellerinde birden bire bir isyan sevdası uyandırmıştır.

çok istiyosanız siz yapın arkadaşım. siz de isyan edin.

oturduğu kafeden notebookunda arap baharı, yunan isyanı, britanya devrimi seviciliği yapanlar 1 mayıs'ta biz meydanlardayken cihangir kafelerinde geyiğe devam ediyorlardı.

gültepe, kuştepe, çeliktepe apaçileri gelip girişse bunlara görücem o zaman ben devrimi sevmeye devam edecekler mi.
  • ingiltere'nin sosyal yapisini bilmeyince kendini asagidakiler - yukaridakiler edebiyati icinde bulmak cok olasi. olaylari gerceklestiren kesim "sirtindan gecinilen" bir kesim degil. vergi veren bir kesim degil. benim sirtimdan geciniyor adam, benim vergimden kesilen issizlik payi ile geciniyor. temizlikcide garajda kebapci da calismayi da turklere, kurtlere, polonyalilara birakiyor. uyusturucu haric tek derdi o plazma tv ya da spor ayakkabi, xbox. "luks" onun derdi asil. ortadogu ile karsilastirmayalim ne olur.
  • olayin baslangicini gozlerimle gormus olarak soyleyebilirim ki, hayir, olaylari baslatan (ya da en azindan isyani baslatan) millet degil polisin ta kendisi oldu.

o sahsin (kim oldugunu bilmiyorum ama kendisi polis tarafindan vurulan bir taxi soforuydu) oldurulmesinden dolayi gordugum kadariyla yaklasik 200 - 300 kisi yuruyus yapip protesto ediyordu. yaklasik 15 - 20 kadar polis de karsilarinda, ellerinde kalkanlariyla bekliyirdu. bu ana kadar hic bir olay, satasma vs. olmadi.

sonra gostericilerden 15-16 yaslarindaki bir kiz one atilip polislerin yanina gidip birseyler anlatmaya basladi. tam o anda o. cocugu polislerden biri once kiza yumruk atti sonra kalkaniyla vurup dusmesine yol acti. bu bardagi tasiran son damla oldu. bunu goren gostericiler polislere dogru kosup saldirmaya basladi. cok zor durumda olduklarini goren polisler bildigin kacmaya basladi. gostericiler de polislerin arabasini yakmakla mesguldu.

evet olaylar tam bu sekilde gozumun onunde basladi. ama inanin polislerin igrenclikleri bununla sinirli kalmadi.
  • türk her yerde türk. ister kraliçe topraklarında olsun ister vatan toprağında.. türk her yerde türk. türk, asimile olmaz, olmuyor. evine, mahallesine, dükkanına kötü niyetle giren olursa bedelini öder, sopayı kafasına yer. avrupalılar bizi istemiyor, avrupa standartlarına uymadığımız, en azından avrupa'da yaşadığımız halde avrupalı gibi davranmadığımız için. şimdi bu isyanlar vesilesiyle tekrar türkler gündeme geldi ve türklere saygı duyuluyor.. kendilerini, evlerini, dükkanlarını, mahallelerini korudukları için... türk gibi davrandıkları için... avrupalı gibi davranmadıkları için.. böyleyken böyle...
  • gurbetçilerin uzun yıllar dayak atamamışlığının veya yememişliğinin hıncını çıkardığı isyanlardır. yıllarca sakinlik içinde kavgasız gürültüsüz yaşayan gurbetçilerimizin sonunda istediği olay gerçekleşmiş gözüküyor.