şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçekleşmesi durumunda akmasından ziyade sokmasıyla bilineceği için ürün isminin akaryakıttan ziyade sokaryakıt olarak değiştirilmesine sebep olabilecek zam olacaktır.
 • 8 tl ile açılışı yapacaktır.
 • (bkz: göklerden gelen bir karar vardır)

  benzin en az 9tl olacaktır.
  olumlu yanından bakacak olursak toplu taşıma kullanım bilincini insanlara zorla da olsa aşılayacaktır.

  olumsuz yönleri ise saymakla bitmez. aklınıza gelecek tüm ürünler akaryakıt zammı tetiğinin çekilmesi ile seri şekilde zamlanacak, kriz kendini iyice belli edecektir.
  normalde bu şekilde gelen bir zammın insanları sokağa dökmesini beklersiniz ancak bu noktada doların inme ihtimali insanların sokaklara inme ihtimalinden daha yüksek. o derece ümitsizim yani.

  edit: mevcut koşullarda akaryakıttan alınmakta olan ötv miktarlarını gösteren liste: link
  (kabaca benzinden 2tl, motorinden 1,5 alınıyor. son kur artışı henüz fiyatalara yansımadı. dolar kaç tl olunca ötv sıfırlanır? bu işten anlayan bir hesaplayan adam hesaplar muhtemelen.)
 • henüz gerçekleşmemiştir.

  şu noktada zaten yeni bir zamma ihtiyaç yok, ötvden karşılanmakta olan zam tutarları ötvden hariç tutulmaya başlandığı anda fiyatlar fırlayacaktır. artık sonrasında üstüne ne zam gelirse eklenir. mazot için 7 tl benzin için 8 tl uzak değil.

  2 ay önceki ötv kaybı 300 milyon lira, şu an ki kayıp miktarı belli bile değil.

  (bkz: akaryakıt vergi kaybının 300 milyon tl'ye ulaşması)
 • bugün traktöre biçerdöverlere mazot aldığım benzinlik sahibi arayıp veresiye hesapları yarından itibaren mazotun litresini 8,25 lira ile güncelleyeceğiz demesiyle beni ss hesabı kapatmaya yöneltmiştir. 8,25 olmasa bile haftaiçi 6,5 u bekleyin panpalar
 • taşıt tanıma sistemli araçlara sahip bir firmanın, çalışanlarına, deponuzu tamamen doldurun talimatını verdiğini bildiğim için, eli kulağında olduğunu düşündüğüm zamdır.
 • bir gece, ansızın, gelebilir.
 • benzinin fiyati 90 cent oldu. abd'deki fiyat ortalamasi 85 cent. otv indiriminin suyunu cekmesi eli kulagindadir. cuma gunu dolar 6 iken benzinin reel fiyatini 7.48 olarak hesaplamistim.

  (bkz: #80108377)

  simdi 8 tl civarina gelmistir. deponuz full gezin. bu zam hakkiyla yapilirsa depo basina ortalama 60-70 tl fark ettirecek ki enflasyonun kokunu getirir.