şükela:  tümü | bugün
  • aslında çok uzun zamandır başlayan, 24 haziran sonrası daha da artan kaygının yarattığı durum.

olum su itfaiye ilişkisini her yere yazıp duruyoruz ama benim gibi beş parasız insanlar için hayat her geçen gün daha da zorlaşıyor.

doların artması, firmaların her gün iflas açıklaması, siyasilerin saçma sapan söylemleri beni acayip endişelendiriyor. çoğu zaman gelecek kaygısından uyuyamıyorum.asgari ücret veren dandik bir yerde sürünüp gidiyoruz.burada bile işler iyi değil.her an batabilir.

ulan aşk da yok. seni bu hayata tutacak bir motivasyon yok. ya çok takma,rahat ol şeklindeki telkinler sayesinde bu hale geldik. milletin umursamadığı yok olan biteni. 2001 krizinden daha kötü bir kriz ile karşı karşıyayız.bu krizden kendimizi kurtaracak bir tane yol yok. dışa bağımlılıkta %80 oranında artış var.kenarda köşede kalan yerli kaynakları da sattık.nüfusun büyük bölümü tüketici konumunda.çiftçinin durumu malum.her sene ekili alan daralıyor.

dışarıda bu meseleleri umursamayan büyük bir yığın var.olum hiç mi endişelenmiyorsunuz? özellikle genç nüfusun reaksiyon göstermesi lazım. bu kriz en çok gençliği etkileyecek.

valla ben uyuyamıyorum,hep bir kaygı iklimi içindeyim. telefona yükleyecek param bile kalmadı. wi-fi olan yerleri mabed edindim.birçok şeyden de gün geçtikçe mahrum kaldığımı görüyorum. ben nasıl yatayım?