şükela:  tümü | bugün
  • evet arkadaslar sonun da bu oldu. agustos bocegiyle yillarca dalga gectik, calismiyorsun hep yatiyorsun diye yaftaladik. karincayi yucelttik agustos bocegini karaladik. arkasindan konustuk. yeri geldi yuzune bakmadik. bugun utanma gunudur, bugun agustos boceginin bir ozru hak ettigi gundur.

cok gizli yurutulen arastirmalar sonucunda agustos boceginin, agustos ayindan sonra hayatta kalamadigini ortaya cikardi. simdi soruyorum size bu bocek efendi omrunun son deminde sarki soyleyip saz caldiysa, esiyle birlikte karsilikli 2 kadeh parlattiysa suclu mudur? bu bocek efendi goremeyecegi bir kis icin hazirlik yapmadiysa sorumsuz mudur? asla degildir.

ve sizi temin ederim ki agustos bocegi artik yalniz degildir. bundan sonra hicbir mecrada agustos bocegi hakkinda kotu bir yorum duymak istemiyorum.
  • yıllarca pis kokuların geldiği karalama kampanyasının son bulması.
  • hayat bir ağustostur o da bu ağustostur mottosuyla yaşayan sevgili ağustos böceğimize yapılan haksızlığın son bulması durumu. şimdi karıncalar düşünsün.

(bkz: ağustos böcekleri yalnız değildir)
  • (bkz: #1713729)
  • çalışıp çalışmaması kendi bileceği iş beni bağlamaz.

fakat eylül sonuydu hala uyutmuyordu car car car. ayıp yani. o çalışmıyor olabilir, çalışan var, sabah erkenden işe gitmesi gereken var, hastası olan var, çocuğu olan var. böyle de olmaz ki. çevresine saygılı olmasını beklerdim.