şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğruluğu aşağıda anlatılan olayla kanıtlanan hadise

  olay gercek... olayin kahramanlari, iki üniversite ögrencisi. koyu geyikmuhabbetinin dügümlendigi durumlardan birinde, bu iki kafadar bir iddiaya girer.
  delikanlilardan biri, odanin tavaninda asili olan ampulü agzina tamamen sigdirabilecegini iddia eder.
  evet yanlis okumadiniz, bildiginiz 100 mumluk ampulü... ve sigdirir da. ancak bir sorun vardir. ampulü agzindan geri çikaramamaktadir. arkadasi hayret eder bu nasil is diye, o da evdeki baska bir ampulü agzina sokar ve tabii ki o da çikaramaz.
  bunun üzerine iki kafadar hastanenin yolunu tutmaya karar verirler. agizlarinda ampul oldugu halde bir taksiye atlarlar. konusma zorlugu çekerek güya taksiciye dertlerini anlatirlar. taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da "nasil olur abi ya, ugrassaniz çikar, bir asilin suna,saka mi yapiyonuz ?"diye söylenmektedir. neyse aksamin bir yarisinda acile gelirler. taksici ayrilir.
  doktorlar çocuklari beklemeleri için bir odaya alir. veeee, aradan 15 dakika geçmeden taksici kapida görünür; tabii agzinda bir ampulle. söför amca çocuklara inanmamis, açik olan bir marketten ampul almis ve denemistir !! ampul partisi'nin türkiye'de neden iktidara geldigi anlasilmiyor mu? sakin siz de denemeye kalkmayin! ampul bir girdi mi kesinlikle cikmaz!

  1 yıl sonra gelen edit:o zamanlar hiç düşünememiştim bu anlatılanın günümüzün siyasi tablosuna bu kadar yakın olacağını.hakkaten ampül girdiği yerden çıkmıyor.
 • "mutlaka cıkması lazım" düşüncesini uyandıran söz bütünü. bunu uyandırması güzel,ama tam da ampulü değiştirdikten sonra okunmuş olması büyük şanssızlık.hayır çıkması lazım,yoksa bu ağzımda ampulle gece uyuyamam,hastaneye gitmek için taksiye verecek param da yok..

  edit: merak eden arkadaşlar için,göte giren şemsiye açılmaz diye bir başlık okumadım,okumayı da düşünmüyorum.ya şaka bir yana,var mı öyle bir entry?
 • göte giren şemsiye de açılmıyor boşverin bunları. alışmadık mı ülkece? en çok bu korkuturdu beni, alışmak! (bkz: ota boka siyaset bulaştırmak)
 • bana ülkemin acınası durumunu cagristiran deyim.