şükela:  tümü | bugün
 • aklını, sağduyusunu empati ile sosyalarak insan gibi konuşanların yanı sıra ağzı olan bilgi sahibi olmadan, irdelemeden, önüne geleni önüne geldiği şekilde hiç düşünmeden, muhakemeden etmeden konuşan bir sürü insan vardır. bunların bir kısmına insan bile denemez ya, ağzı olan konuşuyor akıl, sağduyu, empati, bilgi sahibi olması gerekmez anlamında olan "bırak dağnık kalsın", "üzülme", "kızma", "adamdan bile sayma" "konuşuyor işte" anlamında söz.
 • over the top'tan fırlayan fakat direksiyon başında memleket kurtarma misyonunu edinmekten de asla kaçınmayan kıvamına sahip bir kamyon şoförünün ağzıyla can bulmuş bp reklam sloganı(idi).

  bu şoförü oynayan abiyi halen kimi dizilerin figuranı olarak da görebilmekteyiz.oynadığı roller ise genellikle mafyanın adamı,club zırtapoz'un yağız bodyguard'ı vb. tarzda olmuştur.
 • bir ankarali turgut $arkisi. sozleri de $oyledir:

  kimisi oyuna kizar
  kimisi pop muzik calar
  vidi vidici kafa bozar
  agzi olan konu$uyor [x2]

  kimisi kiskanclik yapar [x2]
  kimisi paraya tapar [x2]
  kimi de yanli$ yola sapar [x2]
  agzi olan konu$uyor [x4]

  canini sen sikma kocum
  kafana hic takma oglum
  durduramazsin sen bunu
  agzi olan konu$uyor [x2]
 • anlasilan o ki bu sozun en guzel ornegi rte'dir. o kadar ki o agzin ucunda bişey(ışık, beyin, vs..) var mi, agzin ucu nihayetinde bi yerlere baglaniyor mu emin olamiyor insan. sanki dokunuldugunda random atislar yapan bir silah gibi. yapilabilecek en iyimser yorum da buydu sanirim.
 • maalesef ortaokul senelerimin kabusu olan ve her notasını, sözünü ezbere bildiğim ankaralı turgut kasedi. dayımın beyaz kartal'ında yolculuk yaptığımızda başlardı hemen. dayım farklı müzik tarzlarına tahammülü az olan biri olduğundan benim "entel dantel" müziklerimi dinlemez, mecburen bu kasedi dinlemek zorunda bırakırdı beni. zaten kartal'ı satıp aldığı mitsubishi l300 ünde de yıllardır vazgeçilmezidir bu kaset.

  şarkıların sırası aşağıdaki gibidir;

  1. agzi olan konusuyor
  2. ariza kamil
  3. atim arap
  4. helga
  5. ikile kocum
  6. ne soriy
  7. nermin'im
  8. oh oh anten
  9. roman
  10. sibob hop
  11. trafik canavari
  12. yakalarsam tik tik
  13. yumusak

  bu albümdeki "ne soriy" isimli şarkını da sözler ise üzerine düşünülmeyecek kadar gereksizdir. "i am sorry, ne soriy? güzelim size ne oliy?"

  ayrıca "nermin'im" isimli şarkıdaki "oy nerminim, nerminim. ankara armudu gibisin, vallahi seni yerim" sözleri sayesinde ankara armudu'nun varlığından haberim olmuştur.

  son olarak "sibop" isimli iğrenç şarkının başındaki "neeaaber lan sibuuooop" sesine yıllarca gıcık olduğumu belirtmek isterim. bana hafızamdan silmek için verilecek şanslardan birini bu albümü sildirmek için kullanırdım sanıyorum. ankara'dan da hoşlanmam zaten.