şükela:  tümü | bugün
  • kabak çekirdeği yemenin en riskli yanıdır.
    el alışkanlığı ile işi otomatiğe bağlamışken birden ağzınızın tadının bozulması ve yüzünüzün ekşimesi ile sonuçlanır.birden etrafta su aramaya başlanır.su içilir ama o tat ağızdan gitmez.hemen akabinde bir iki tane daha ağza atılır ama kabak çekirdeğinden eski tad eski haz alınamadığından bırakılır.
    işte sırf bu yüzden ay çekirdeği kabak çekirdeğinden hep bir adım öndedir.

(bkz: çekirdek çitleyerek entry girmek)
  • çürük olması nedeniyle, kaçan ağız tadının yanında bir de mide bulantısı* hediye eden sürpriz çekirdek.
  • muhtemelen tabakta kalan son kabak çekirdeğidir. gıcık.
  • arka arkaya tükürme hissine neden olan, üstüne kola bile içilse o iğrenç tadından kolay kolay kurtulunamayan, sonraki çekirdek tanelerine korka korka uzanmaya neden olan çekirdek tanesidir.
  • (bkz: aflatoksin)
  • ağzın tadını bozmaz. bildiğin amına koyar, afedersin.
  • tetriste yanlış yere konan çubuk gibi tüm keyfi bir anda alır götürür.
  • kabak çekirdeği üreticileri tarafından paketlere özenle yerleştirilmiş olmasından korkuyorum ben bunların. başlarsın yemeye kabak çekirdeğini, yersin yersin derken işte o sevimsiz çekirdek rastgelir. ağzının bütün tadını alır götürür. fakat sen durur musun, yok tekrar yemeye başlarsın, eskisinden daha hızlı. o tadı ağzından silmek, yeniden o güzel tada ulaşmak için. böylece sonsuz kabak çekirdeği döngüsüne girilir. ve paket biter. sen mutlu, kabak çekirdeği üreticisi amca mutlu, bir paket daha bitmiştir.
  • hayata girip çıkan kötü bir insan gibi bu

mesela risk almam derseniz kavrulmuş leblebi yersiniz, içinden çok nadir acı çıkar. leblebi de efor sarfettirmeyen bir kuruyemiş. size kabak çekirdeğinin o ahengini vermez. ama kabak çekirdeği öyle mi? her şey çok güzel gider, iri iri etine dolgun kabak çekirdeklerini narince açmada dişiniz adeta kusursuz bir sistem gibi olur, ve bir anda o acı kabak çekirdeği denk gelir. kaçamazsınız, ağzınızın tadını bozar atar. artık ondan sonra yenen kabak çekirdekleri tat vermez, hep o acı kabak çekirdeğinin kötü tadı vardır.

artık yeni kabak çekirdeklerine hep bir tedirginlikle bakarsınız.