şükela:  tümü | bugün
  • bir araştırma yapılsa bunların oranı % 1'i geçmez sanıyorum.
  • 20 yaş dişi dahil, içinde olduğum grup. diş önemli
  • aynı zamanda gözlüksüz lenssiz mükemmel gören insanlar iseler kıskanılası.
  • yetkili serviste yapılan kanalı alt tarafta da keyfe keder dolgulu dişleri saymazsak içinde olduğum grup.
  • ağzı büyük bir insandır muhtemelen. kimisinin ağzında yer olmuyor, çene küçük olunca dişlere yer kalmıyor ve bu sebeple de çekilebiliyor dişler. hemen bok atmayın*
  • hiç çürük dişi olmayan insan ihtimali olabilen insandır.
  • ailesi gece yatmadan önce ve sabah kalktıktan sonra dişini fırçalaması için uyardığı bir çocuğun, bu uyarılar bittikten sonra dahi bu alışkanlığını sürdürmesi neticesinde içinde yer alabildiği/alabileceği insan tipi. küçükken söylenen o, "dişlerine iyi bakmazsan ileride çürür," lafı son derece doğrudur, bilimseldir, uyulması gerekir. sonra iş işten geçince vah demeyin.
  • olm ben tel taktım damak taktım, 20 yaş dişlerim çıkmadan ameliyatla alındı, öncesinde 4 tane daha dişim çekildi. buna en uzak kişilerden biriyimdir herhalde*

şu an kotart (kotark?) şeklinde elma yiyebiliyorum, çocukluğumdan beri de hiç çürüğüm olmadı ayrı mevzu...
  • kardeşi diş hastanesinde çalışan bir yazar olarak:
    -daha 18 yaşında bile olmadığı halde dolgu yaptırmaya gelen,
    -ağzı çürük dişlerle, dolgularla dolu olan insanları bildiğimden;
    türkiye'de nadir bulunan insanlardır..

ama ben de o nadir insanlardan biriyim.. arada hassasiyet problemi yaşasam da.. şimdilik hata yok.. dişlerimi seviyorum..(bkz: maaşallah)
    4 ay sonra edit: 20'liklerden biri gömülü halde azıya bindiriyordu dün itibariyle alınmıştır.. nazar değdi mk. (öteki de gömülü o da gidecek..)
  • genetik olarak şanslı dişlerine iyi bakan insandır. benim ise 2 tane 2 yirmi yaş dişim ve 1 tane premolar(köpek dişinin arkasındaki) dişim hiçbir zaman oluşmadı bu da yetmezmiş gibi geçtiğimiz senelerde yirmi yaş dişlerimden birini çektirdim. bir tanesi de çektirilmeyi beklemekte.