şükela:  tümü | bugün
  • çocuğu zeki ama çalışmıyordur.
  • hafiftir.*
  • ağzında sakızla çocuğun durumunu anlatan öğretmen ile aynı kafadandır. relakslar cenneti.
  • sarkozy karşılama torenınde i. melih için,
    haziran seçimlerinde demirtaş'ın yanında pişkin duran kamuran yüksek için ne hıssedıyorsam bu veli için aynı şeyleri hissediyorum. yok empati, yok bilmem ne diye makul göstermek gıbı bı duruma gırene osman baydemir'in özlü sözü ıle cevap verırım hasiktir.
  • nerede nasıl davranacağını bilmediği için çocuğunu yetiştiremeyen veli. bu tür çocukları kurtarmak istiyorum. gerçekten ama lafın gelişi değil. çünkü bir türkçe/edebiyat öğretmeni olarak öğrenciye gramer dışında pek çok kazanım öğretmeyi hedefliyoruz. ancak çocuk ailesi ile geçirdiği her gün sayacı sıfırlıyor. inanın pazartesi yağmurda kalmış kedi yavrusu gibi olan öğrenci cuma günü şakalaşan neşeli bir insana dünüşüyor. sonra sil baştan. mesela bu tip veli, çocuğu için "her şeyi" yapıyor fakat öğretmen tecrübesiz, yeteneksiz olduğu için çocuğunun ziyan olduğuna inanıyor.
  • sosyal davranış bozukluğu olabilir. sakız çiğnemek bu durumun üstesinden gelmeye yardım etmektedir. ki sakız çiğnemenin bir davranış kusuru olduğuna inanmıyorum. çiğneme tarzı yanlış ve rahatsız edici olabilir, ancak neden sakız bir saygı limiti olsun ki?

edit: konuyla ilgili soranlar çok olduğu için açıklama gereği duydum. biyolojik olarak sosyal korkuları ve çekinceleri olan birinin sakız çiğnemesi önemlidir. beyin yemek yediğini algılar ve "tehlikeli bir durum olsaydı yemek yemezdi" gibi bir mantıkla korkulacak bir şey olmadığına ikna olur. kusur edindirdiğin beynini kandırmak dururken neden milyonlarca yan etkisi olan antidepresanlar kullanasın, değil mi?
    cakır cukur çiğneyip olması gerekenden daha laubali davranıyorsa burada kızılması gereken sakız değil davranış olmalı. demek ki bu insan rahat olduğu ortamda böyle bir insan. öyle bir insana da hak ettiğin saygıyı göstermediği için kızabilirsin doğal olarak.
  • (bkz: kendini ağır ceza hakimi sanan öğretmen)

bunlardan biri de bizim okulda vardı. veliye söyleyemediğini gelip sınıfın içinde arkadaşımıza söylemişti annen toplantıda sakız çiğniyordu diye. ulan çocuk ne yapsın anasına öğüt mü versin.

sizi öğretmen yapan sistemi kökten silip atmak lazım aslında.
  • sakız saygı limiti olmadığı için direkt orospudur. çünkü toplum içerisinde sakız çiğnemek davranış kusuru değil aşağılık bir davranıştır.

ağır misofoniğim*, benim karşımda yapsa çok ağır konuşur üzerim; kalbini kırarım.
  • eksisozluk hic bi siki begenmeme timi sakiza da karsi. oglum manyak mısın milletin ağzindaki sakıza sarıyosun. siktir git uzak dur lan insanlardan ruh hastası