şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nefret edilen ev veya oda arkadaşıdır, ne yapsa batar oysa arada bir dostluk muhabbet olsa lan hayvan yavaş ye şunu kafamı miktin deseniz o da bu dediğinize bozulmasa ve biraz yavaş yese hiçbir sorun olmaz.
  • ağzını şapırdatarak yemek yiyen, çayı höpürdeterek içen ve sakızı çakkıdı çakkıdı çiğneyen hayvanın alt modelidir. hayır hayvanlarında çıkardıkları seslerden habersiz olduğunu sanmıyorum. bir veteriner açıklık getirsin şu olaya da hayvanlara haksızlık etmeyelim.
  • (bkz: at)
  • (bkz: koala)
  • bu hayvan yüzünden doğru dürüst yemek yiyemiyorum. bu hayvana toplumda ya da başka birinin yanında nasıl yemek yenilir öğretilmeli. oturuyorsun masaya başlıyor şap şup şap şup. ters ters bakıyorsun belki anlar diye ama o da yok, hala devam ediyor. sonra masadan yavaş yavaş uzaklaşmak zorunda kalıyorsun. hele sabah kahvaltısındaysan bu hayvana kafa atmak geliyor içinden.
  • buna ek olarak, komik bir şey izlerken anırmaya benzer şekilde gülen hayvanla aynı odada kalmak vardır ki düşmanımın başına bile gelmesin.
  • bu hayvanların bir diğer tipik özelliği ise yemek sonrası lavaboya geçip ağızlarını temizleme biçimleridir. o çıkardıkları sesler ile boğazlarından neyi söküp attıklarını tahmin etmek zor değil ancak midenizi kontrol etmeniz neredeyse imkansızdır.
  • eski yurt arkadaşımın travmatik etkiler bırakacak kadar şiddetli şekilde icra ettiği eylemdir. yemeği öyle bir yerdi ki sanki önünden çekiyoruz hayvanın. hadi tamam hızlı yiyorsun ama şapur şupur yemek neden? kaşığı neden ıssırıyorsun hayvan herif! en sonunda ben utana sıkıla uyarmak zorunda kaldığımda da "babamlar da böyle yer" diye cevap vermişti yüzsüz herif. bu adam yüzünden topluca yemek yenildiği zaman kulağım en küçük şapırtıyı bile duyar yani ister istemez yemek yemekten soğuttu adam beni. o şapırtıyı duymıyayayım dedikçe bütün düşünceleriniz oraya yoğunlaşıyor, lokmalar beyninizin içinde çiğneniyor. hayır babamın yediği biberler bile gözüme batar oldu. kardeşim de kaşığı ıssırıyor arada. aile katili edicekler beni ne hale geldim arkadaş.