şükela:  tümü | bugün
  • döneminin en iyilerinden, hala izlenen, hala gülümseyen bir filmdir.
  • filmdeki gibi gercekle fantastik bir dunyanin ortasinda kalmis bir hayat mi yasiyor bilemiyorum, ama bildigim kadariyla sevdicegiyle birlikte hayatindan oldukca memnun roman yazari, psikolog, iyi yurekli.. mutlulugu daim olsun diyerek satırlarima son veriyorum.. ayni zamanda komsum olur kendileri unutmayayim*..
  • "ah be linda" diye okunur.
  • olağanüstü bir türk filmi. nasıl olmuş da bugüne kadar izlememişim.
  • bu akşam beyoğlu sineması nda yeniden gösterimi olacak film.

hayal mi gerçek mi bakalım bir daha
  • şahane bir filmdi. kadın, konusunda en sağlam filmlerden. özellikle müjde ar'ın naciye olduğu zamanların kadın tasviri korkutucu. kadın, gündüz işine gidip çalışan, akşam eve gelip yemeğini hazırlayan, kocasına ve çocuklarına sıcak bir yuva sunan, gece kocasını rahatlatan, sabah yine erken kalkıp kahvaltı hazırlayan, böyle demirden bir yaratık. kadın; kaynanaya saygılı olacak, çocuklarının yemesi, içmesi, gelişimi ile ilgili olacak, kocasına sevgili ve itaatkar olacak...olacakta olacak...ama hep verici olacak çünkü bir kadın zaten başka ne ister !!!
    yalnız bu tarz çıkmaza girilen filmelerde çıkmaza giren önce kurtulmaya çalışıp çırpınıyor sonra kadere razı olunca işler yoluna giriyor. böyle bir durumda kalırsanız hiç çırpınmayın yani, su akar yatağını bulur.
  • (bkz: aaah belinda)
  • bir ekşisözlük kızı sayesinde geç de olsa varlığından haberdar olup, izlediğim türk filmi. sonu benim için hep gizemli kalacak.
  • 6 gün sonra evlenecekken izlemeseydim, daha önce tanışabilseydim filmle bakış açım nasıl olurdu diye sorguluyorum kendimi. tam şuan.

kimliğini geç fark etmiş bir kadın "serap". kadının kafes hayatının tam ortasında keşfedip açtığı bir pencereden kendini, olanları seyretmesini anlatıyor film.

evlenince kimliğini, varlığını unutmayacaksın. henüz kariyer hayallerini tanımlayamadan evlilik yoluna girdiysen allah yardım etsin.

off kafaaam çok karışık. aahhh belinda!!
  • psikiyatriyle alakalı olduğu ve kadıköyü sevdiği tahmin edilen yeni bir sözlük yazarı.