• döneminin en iyilerinden, hala izlenen, hala gülümseyen bir filmdir.
  • orjinal filmle kıyaslamak belki haksızlık olabilir sonuçta müjde ar ile kıyaslanıyorsunuz ama karakteri günümüze uyarlayıp modern hale getirmek için bulduğunuz en iyi fikir sürekli sövüp küfür eden bir karakter yaratmak mıydı cidden? bazı eski türk filmlerinin tadını damakta bıraktıran şeylerden biri de naifliği olsa gerek. bunun dışında bir kez daha dunganga dinlediğim için memnunum :)
    (bkz: dunganga)
  • olağanüstü bir türk filmi. nasıl olmuş da bugüne kadar izlememişim.
  • niye çektiniz ki bu remake’i oyunculuklar rezalet ,başroldeki yetenek fakiri kızın zorlama küfürleri kulak tırmalıyor.
    bir de övmüşler kızın oyunculuğunu müjde ar bu kızı külodunda sallar eyyorlamam o kadar 3/10
  • şahane bir filmdi. kadın, konusunda en sağlam filmlerden. özellikle müjde ar'ın naciye olduğu zamanların kadın tasviri korkutucu. kadın, gündüz işine gidip çalışan, akşam eve gelip yemeğini hazırlayan, kocasına ve çocuklarına sıcak bir yuva sunan, gece kocasını rahatlatan, sabah yine erken kalkıp kahvaltı hazırlayan, böyle demirden bir yaratık. kadın; kaynanaya saygılı olacak, çocuklarının yemesi, içmesi, gelişimi ile ilgili olacak, kocasına sevgili ve itaatkar olacak...olacakta olacak...ama hep verici olacak çünkü bir kadın zaten başka ne ister !!!
    yalnız bu tarz çıkmaza girilen filmelerde çıkmaza giren önce kurtulmaya çalışıp çırpınıyor sonra kadere razı olunca işler yoluna giriyor. böyle bir durumda kalırsanız hiç çırpınmayın yani, su akar yatağını bulur.
  • bu filmi izledikten sonra hemen eski versiyon olan aaahh belinda'yı tekrar izledim. filmin orijinalinde dönemin ahlaki normlarını eleştiren, cinsiyet rollerini tartışan ve toplumsal cinsiyet eşitliğine çokça vurgu yapan bir senaryo varken yeni filmde bunların hiç biri yok. yeni film daha çok küfürler, cinsel çağrışımlar, seksist ama komik söylemlerden oluşuyor. üstelik yeni filmin hiç bir önermesi yok. mal gibi izliyorsunuz iki gülümsüyorsunuz ve bitiyor. yani puanım 4.
  • filmdeki gibi gercekle fantastik bir dunyanin ortasinda kalmis bir hayat mi yasiyor bilemiyorum, ama bildigim kadariyla sevdicegiyle birlikte hayatindan oldukca memnun roman yazari, psikolog, iyi yurekli.. mutlulugu daim olsun diyerek satırlarima son veriyorum.. ayni zamanda komsum olur kendileri unutmayayim*..
  • "ah be linda" diye okunur.
  • yerli psikolojik gerilim türünün en iyi örneklerinden birini, yerli komedi türünün en boktan örneklerinden birine dönüştüren film. evet komedi. evet tarafından.
  • bunu yazmamak için kendimi çok tuttum, ama o “öl ve beni utandır harika” tiradından sonra duramadım. neslihan atagül gerçekten iyi bir oyuncu değilsin, lütfen daha fazla zorlama.
hesabın var mı? giriş yap