• bendeniz'in deli divane bir şarkısı. bendeniz-i albümünün can eserlerindendir. dinledikçe istemsiz bir yürek kabarması vuku bulur. müziği bile üst düzey bir melankoliye sahiptir..

(bkz: bendeniz/#17775843)
  • izmir son iki gündür rüzgarlı. balkondaki filizlenmiş begonvil ve çiçek açmış limonlarıma su vereyim istedim.

sonra esintiden yan yatmış nane sürgünlerini gördüm. hazır güneş açmışken bir kurtarıcı bekleyen bu şapşiklerin de bellerini toprağa koyayım dedim.

genç nane sürgünlerini yan yatırıp boğazlarına kadar toprağa gömdüm. üstlerini örttüm. ailecek sevindiler.

o ara daldan dala geçen youtube birden bendeniz'i salıverdi. peşinden turuncu telefon kulübelerini, cüzdanda taşınan sarı jetonları, tempraları, mazda 3 farlarını. ve elbet güzel gözlü eski sevgilileri.

velhasıl sözleri eksik kalmış. yazayım da tam olsun, seven kalplere mutluluk dolsun:

~

"sensizlik geceler boyunca
    ıslak gözlerimde hayalin
    anılar duruyor baş ucumda
    sanki hiç gitmemiş gibisin

bırakma bırakma affet beni
    çok mu zor unutmak geçenleri
    hasrete yenilmez gerçek aşklar
    sevince vız gelir ayrılıklar

ah bir bilsen nasıl pişmanım şimdi
    ah bir dönsen bir daha üzmem seni
    ben çok değiştim inan ki

ah bir gelsen bir tutsam ellerini
    ah bir sevsen, yine eskisi gibi
    sen o zaman gör halimi

ayrılık tak etti canıma
    yeter hasretinle tükendim
    var mısın yeniden başlamaya
    hepsi bir şakaydı diyelim

ağlatma ağlatma artık beni
    bir şans ver yıkmadan bu sevgiyi
    unutma yılların hatırı var
    sevince vız gelir ayrılıklar."
  • bendeniz'in 1993 yılındaki "bendeniz" adındaki ilk albümünün en sağlam şarkılarından biri..
  • anılar duruyor başucumda,
    sanki hiç gitmemiş gibisin.
  • bunu diyen kişinin hitap ettiği kişi, bir süre sonra dönmediğinde, arkanı dön ve çık istenmiyorsun artık demesi gerekebilir.
  • muzigi bu dunyadan olmayan bir eser. ilahi bir kaliteye sahip.
hesabın var mı? giriş yap