şükela:  tümü | bugün
 • orijinal adıyla ah-ga-ssi, ingilizce adıyla the handmaiden güney kore'den 2016 yapımı bir chan-wook park filmi. 1930'larda japon işgali sırasında geçmekte filmin konusu ve süresi de 144 dk. civarı...

  imdb: ah-ga-ssi (2016) / chan-wook park
 • chan wook park'in son filmi. sahsen beklentilerimin bayagi altinda. cok daha sarsici bir donus bekliyordum chan wook park'tan, ozellikle stoker sonrasi. ama maalesef pek begendigimi soyleyemem.
 • chan wook park üstadın intikam üçlemesi sonrası en iyi filmi diyebilirim. ancak bu en iyi sıfatı bu yapıtın, üstadın jsa veya intikam üçlemesi gibi filmlerinin net olarak altında olduğu gerçeğini değiştirmiyor. kendisinde ciddi bir form düşüklüğü mevcut 10 senedir.
 • türkiye'de hizmetçi adı ile gösterime girecek. izlemek isteyenler filmekimi 2016 kapsamında biletlerini bulabilirler.

  ben sinemada izlemeyi çok istemiştim ama mümkün olmayacak sanırım.
 • filmekimi kapmasında şu sıra sinemada izlenebilecek chan-wook park filmi.

  145 dakikalık film uzun gözükse de sürükleyici, sizi hikayenin içine alan zaman zaman şaşırtan bir film. hizmetçi'yi oynayan kim tae ri adlı kız 1500 kişi içerisinden bu rol için seçilmiş ve henüz 2. filmi olmasına rağmen gayet güzel bir performans sergiledi bence.
 • ölünce kore'de bir sakura ağacının altına gömün beni. ağacın dallarına da fularımı bağlayın.*

  en sevdiğim yönetmenler listesinde en üst sıralarda yer alan chan-wook park'ın sarah waters'ın fingersmith romanından uyarladığı filmi cannes'da altın palmiye için yarıştı ve vulcain prize kazandı. 19. yüzyıl londrasında geçen romanı, yönetmen 1930lu yıllar kore ve japonyasına taşımış. yönetmenin yarattığı harika atmosferin yanında, simetrilerle zenginleştirilen muhteşem görsellik üst sınıf bir sinema zevki sunuyor.

  --- spoiler ---

  üç bölüme ayrılan filmde çok sayıda plot twist ile yönetmen izleyiciyi sürekli tetikte tutuyor. hideko ve sook-hee'nin aşkına bazen şüpheyle baktım, bazen hayran oldum, en sonunda da büyük bir gülümseme ile mutlu ayrıldım. iyi bir kurgu var fakat benim için filmin tek zayıf yanı farklı karakterlerden farklı kamera açılarıyla izlesek de tekrarlanan sahne süresi çok fazlaydı. bunun farklı açılardan yapılması biraz toparlasa da, filmin temposuna zarar veriyor.

  oyuncular harika iş çıkarmışlar. özellikle henüz ilk uzun metrajlı filmi olan, kim tae-ri çok etkileyici. lady hideko rolündeki kim min-hee filmin ilk bölümünde naif bir karakteri canlandırırken, aslında kurnaz bir karakter olduğu nüansını çok iyi aktarmış.

  tabi izlediğimiz film merkezine iki kadının aşkını alınca, bu filmlerin sayısı az olduğu malum, son dönemde çekilmiş iki film aklımıza geliyor. altın palmiye sahibi la vie d'adèle ve hollywood yapımı carol. bu filmleri karşılaştırmak aslında pek doğru değil ama, hollywood'un hala çok muhafazakar olduğunu gösteriyor.

  --- spoiler ---

  kostümler, müzik, sinematografi, oyuncular ve yönetmenlik hepsi olağanüstü. chan-wook park'tan bir başyapıt.
 • filmekimi kapsamında izlemek istediğim tek film. izmir'de bilet alıp gidemeyecek olan varsa yeşillendirsin lütfen.

  edit: maalesef gidemedim bilet bulamadığım için. koca izmir'de sadece tek gün ,tek seans koyan kafanın da izanına tüküreyim.