• hatirlama anindada olur
  • basrollerini sadri alisik ve esin puskullu'nun paylastigi film.
    filmde sadri alisik esrarkes bir bilimadamini canlandirmaktadir. birgun bogazdan gecen baliklarin pesine takilan sadri kendini ithaca'da bulur. esin puskullu bir su perisidir.
    senaryoyu yazan tugrul aykan ayrica kamerayi da eline almis.
  • hüsnü neşedenyana ile sürtük müjgan ın hikayesini anlatan film. müjgan para için harcar hüsnü nün aşkını. sonra geri döner ama iş işten geçmiştir.
    ben tıpkı bu sabah olduğu gibi ne zaman rastlasam oturur seyrederim bu filmi. sadri alışık süperdir filmde. bi hoş eder insanı film, hüzünlenirim falan işte. bi de bitince dayanılmaz bi tanju okan dinleme isteği uyandırır insanda ya da bana öyle oluyo.
  • hüsnü yani sadri alışık filmin son dakikalarına doğru sahnede şiirle karışık bir şarkı okur ki iştee o an filmin en can alıcı noktasıdır sözlerinin bi kısmı şöyledir:
    zengin olsaydım
    sensiz kalmazdım
    her an düşünüp seni hiç ağlamazdım
    param olsaydı aşkın kalırdı
    seve seve yanımda benimle yaşardın
    unutulmayacak gönlümde yer etmiş replik ise şöyledir "bulabilecek misin o eski müjganla hüsnü yü. hadi koş ara, bağır, çağır gelsin müjganla hüsnü. ne sen o müjgansın ne de ben o hüsnüyüm"
    az önce stv de rastlayıp bilmem kaçıncı kez izlediğim derin sızılı film.
  • esen püsküllü- müjgan, sadri alışık- hüsnü neşedenyana, güzin özipek- asiye, salih güney- faruk; duygu yumağı bu filme söyleyecek söz bulamıyorum küçük bir hüsnü neşeden yana repliği vereyim:müjgan bugün güzel bile değildi.
  • -gözleri dört defa lacivertti müjgan'ın
  • (bkz: ah belinda)
  • yukarida yazilanlarin haricinde sadri ali$ik'in "$u yeryuzu denilen dunya senin gibi guzel gelin gormemi$tir ve de gormeyecektir mujgan" repligini de barindiran $ahane otesi film.
  • bugün izlediğim, ne zaman görsem yine izleyeceğim sayılı türk filminden biri. (bkz: fakir gencin romanı)
  • hüsnü- yahu ben kuruntu yapmam. bişey var müjganda. yüzüğünü takmadı, yüzü hiç gülmedi, gazozunu içmedi. ya müjgan bugün güzel bile değildi. ötesi var mı?
hesabın var mı? giriş yap