şükela:  tümü | bugün
 • aşağıdaki konuşmalar tamamen gerçek olup , deniz navigasyon kanalı 106'dan (finisterra / galicia) tarafından kayıt edilmiştir.
  ispanyollar:"burası a-853, çarpışmadan kaçınmak için lütfen rotanızı 15 derece güneye çevirin. şu anda 25 deniz mili uzaklıktasınız ve tam üzerimize doğru gelmektesiniz."
  amerikalılar:"asıl siz kendi rotanızı 15 derece kuzeye çevirin."
  ispanyollar:"negatif ! tekrarlıyoruz. rotanızı 15 derece güneye çevirin."
  amerikalılar:"sizinle abd gemisinin kaptanı konuşuyor. kendi rotanızı derhal 15 derece kuzeye çevirin."
  ispanyollar:"öneriniz mümkün görülmedi. bize çarpmak istemiyorsanız rotanızı 15 derece güneye çevirin."
  amerikalılar:"(artık sesini yükselterek) sizinle abd deniz filosunun büyüklükte ikinci uçak gemisi uss lincoln'un kaptanı richard james howard konuşuyor. beraberimizde iki kruvazör, avcı uçakları, dört denizaltı var. ayrıca bizi hücumbotlar destekliyor. size tavsiye etmiyorum, emrediyorum! rotanızı 15 derece kuzeye çevirin, aksi halde filomuzun emniyeti için tedbir alacağız. derhal rotamızdan çekilin gidin.
  ispanyollar:"sizinle juan manuel salas alcantara konuşuyor. burada iki kişiyiz. beraberimizde bir köpek , akşam yemeğimiz, iki şişe bira ve bir de kanaryamız var. kanarya şu anda uyuyor. ayrıca bizi radyo istasyonu cadena dial la coruna destekliyor. şu anda ispanya'nın finisterra galicia kıyısında ve a-853 numaralı deniz fenerinde olduğumuzu göz önünde bulundurarak, buradan hiçbir yere gitmeye niyetimiz olmadığını söyleyelim. deniz fenerimizin ispanya'daki deniz fenerleri arasında büyüklük açısından kaçıncı sırada olduğu konusunda hiçbir fikrimiz yok. kayalık sahillerimize kafadan geçirmek üzere yönlenmiş boktan geminizin emniyeti için istetiğiniz boktan tedbiri alabilirsiniz. ama yine de ısrarla tavsiye ediyoruz. rotanızı 15 derece güneye çevirin."
  amerikalılar:"tamam, anlaşıldı. teşekkürler."