şükela:  tümü | bugün soru sor
  • saniyeler içinde iq'umu gözle görülen seviyede düşürmüş, sebze meyvdede kalıcı ucuzluk başlıklı sebze kuyruğu haberi, ya da hükümet propagandası bilemiyorum altan.

link

1) daha çok üretim:
    daha çok beton olmasın o? satılan fabrikalar
    2) kanal tedavesi: koskoca dış mihrak 'marketlerin fahiş karlılığı' olacak kadar düşecek miydin? poşet yasası
    3) aracılar: 140journos - aracılar bu videonun altında bir yorum var; işi bilen adam asıl aracının devlet olduğunu bilir, diye. meraklılar vergileri bir araştırsın.
    4) girdi desteği : (bkz: tohumculuk kanunu), kereviz üreticez diye hollandalı torbacılardan da tohum alır bunlar*
    5) üretici : ürün planlama sürecine başlamanın tam zamanıymış, e 17 yıl?
    6) tüketici : hahah sana(bana) giren giriyor zaten, böyle devam.

7) netice : eh, sonunda olmayan akılla kafa yormaları, en azından bir çaba göstermeleri iyi niyetli denilebilir ama gerçekten bu ahaber binasında ne çekiyorlar merak ediyorum.

8) propaganda : çok güzel sen de gelsene, adamlar negatif bir şeyden bile propaganda çıkartabiliyorlar, dış mihraklar oldu a101, bim, hocam dış mihrak ağlıyor, hahah.

biliyorum, bununla uğraşmak bile gereksizdi ama dün biraz video izledim bu kuyruktan. dahil olan insanları gördükten sonra bu propagandalara nasıl alkış tutacaklarını ve sorgulamayacaklarını biliyorum. ancak, bu ülkenin geldiği son noktadır ve benim gibi neredeyse apolitik birini bile rahatsız etmiştir.