şükela:  tümü | bugün
 • vaktiyle öncelikle britanyalı saray ahalisinin engin bahçe görüşünü engellediğinden duvarları kaldırıp yerine bahçeyi çevreleyen çukurlar açılmasına verilen isim.
  kraliyet hanedanından birisi bunu görünce "ah ah" bir şey ünledi diye de bu isim verilmişti sanırım.
 • (bkz: ahaha)
 • (bkz: ehah)
 • "ahah" özeldir.
  eheh, hihi, puahhaha, zuhaha efektlerinin veremediğini verir. ki gülerken genelde kimse "zuahhaha" sesi çıkarmaz, "ahah" der, daha bi doğaldır o yüzden.
  "ahah" deyince sadece gülünmez, bi yandan taşak da geçilir bir şeylerle.
  kimi zaman "olm artık istediğini de, ben dalgamı geçtim zaten takıl sen istediğin kadar" der.
  en azından bana.. ya da tarafımdan.
  özeldir dedim ya zaten ahah.

  sonradan edit: silmek istemiyorum ama şu entry yi yazdıktan sonra "ahah" yazdığım herkesin "taşak mı geçtin şimdi sen benimle" diye kıllanmasını da istemiyorum, belirteyim dedim. ahah severim ben, derim ahah. okey? tşk bye.
 • asynchronous html and http
  ajax benzeri bir teknik. farki respons oalrak xml degilde, direk html geri gelmesidir.
  xmlhttp ile request yapilir, fakat dom (document object model) tarafindan xml olarak (bkz: parse) edilmez. hedef elemente innerhtml kullanilarak direk html olarak eklenir.

  ozellikle internet explorer'da w3c dom table metodlarindan cok daha hizlidir innerhtml.
  dogru kullanimlari sayesinde internet cok daha hassas ve sezgisel olabilir.

  (bkz: axah)
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • dalga geçtiğim zaman puhah, nihoah ve zuhah gülme efektleriyle tamamlayı sevdiğim gülme efekti.
 • görünce yazanın kafasında sandalye parçalama isteği doğurtan gülme efekti. çok acayip orospu çocuğu bir gülme, kesinlikle. içinde tek başına "ah"lardan kaynaklı bir hüzün barındırsa da, bu hüznü itlikle örtbas etmeye çalıştığı için son derece puştun evladı bir gülüş.

  ki bunun bir de hızını alamamış "ahahahaahah" versiyonu vardır ki, tek başına nice yiğitlerin başını yakabilecek güçtedir. yazan kişi artık "ahah" ordusunun bir esiridir ve ordunun başındaki "ahahahaahah" beynini ele geçirmiş, parmaklarını yönetmektedir. tepki verilen şey komik olsun olmasın; yüzük parmağın a harfinde, işaret parmağın h harfinde tuttuğu ritm, ülkemizi batıdan doğuya işgal etmeye çalışan "ahah" askerlerinin ayak sesleridir.

  ve sonra buruk bir sonbahar sabahında, umutlarımız pazar kahvaltısının sonundaki çay gibi son demlerindeyken, doğan güneşin uhrevi ışıklarında bir grup insan görünür : "haha" askerleri