şükela:  tümü | bugün
 • israil'in unlu bir kozmetik markasidir. olu denizden elde edilen camur, yosun gibi faydali maddelerden yapilir, tamamen dogal iceriklidir. cilt, sac, yuz, vucut bakimi urunleri vardir. bu ulkeye gidenlerin ese, dosta torbalar dolusu getirmeleri farzdir.

  ayrica ibranice'de ask anlamina gelmektedir. sarkilarda ismi cok gecer.

  http://www.ahava.com/
 • ofra haza'nın aynı adlı 1997 tarihli albümünden nefis bir şarkısı kendileri.

  day after day
  night after night
  nothing in love
  is black or white

  deep down inside
  trying to touch
  wanting to say
  i love u so much

  wish for a star
  sparkling light
  don't run away
  just hold me tight

  deep down inside
  trying to touch
  wanting to say
  i love u so much

  ahava
  tomorrow you we will find
  ahava
  a way into the light/destiny's calling
  ahava
  you and i ahava

  yo vo cha yom
  le cha ve li
  ya vo cha yom
  koo lo she li
  bli mil ha ma
  bli ema
  rak ahava
  le ne sha ma

  ahava ...

  ya vo cha yom
 • fabrika sati$ magazasi dunyadaki muadillerine nazire yaparcasina israil deki pek cok ahava magazasindan daha pahali fiyatlara sahip, cok bi olayini gormedigim olu$um..
 • göz kreminin üzerine tanımadığım marka.
 • an itibarı ile türkiye'de de faliyetlerine başlayan, en kaliteli kozmetik markalarından biri ahava. vegan olması büyük bir artı.

  genel olarak bilgileri de toptan eklemekte fayda var;

  www.ahavaturkiye.com

  ölü deniz’in cilde üstün faydalı içerikleri, yenilikçi ve etkin ürünleriyle birleştiren ahava artık türkiye’de!

  1988 yılında ölü deniz kıyılarında kurulan ahava laboratuvarları, bu mucizevi doğal oluşumun insan cildine olan faydalarını on sene boyunca araştırır. 1998 yılında ahava markası kurulur. ölü deniz, deniz seviyesinin en düşük noktasında (-427mt) yer alır ve suyu %34 ile dünyanın en yüksek mineral içeriğine sahiptir.
  ahava’nın en önemli özelliklerinden biri de, vücudumuzun kendi başına üretemediği, ama günümüz şehir yaşamı ve sağlıksız/yetersiz beslenme gibi problemlerden dolayı cildimiz için daha da önemli hale gelen mineralleri en doğal hali ile dışarıdan destek olarak bize etkin bir şekilde sunmasıdır.

  ahava araştırmacıları, ölü deniz’in çamur ve mineraller ile sadece uygun ürünleri bir araya getirir, yüksek araştırma gücü ile desteklenen, doğal cilt ürünleri geliştirirler. ahava’nın birçok buluş ve patentli ürünü bulunmaktadır. bunların arasındaki en önemli buluş osmoter™’dir; ölü deniz’de doğal buharlaşma ile ortaya çıkan mükemmel mineral konsantrasyonu... cilde, canlılığını geri kazandıran osmoter™, ahava’nın tüm yüz ve vücut ürünlerinin içinde bulunmaktadır.

  ahava’nın özellikleri

  *ölü deniz’in aktif mineralleri, çamuru ve bitkilerini kullanır.
  *formülleri cilt dostudur.
  *ürünler paraben içermez.
  *hiç bir temizleme ürünü sls/sles (sulfat) içermez.
  *ürünlerde, petrol, sert sentetik içerik ve genetik yapısı değiştirilmiş organizma bulunmaz.
  *“peta – cruelty free and vegan” sertifikası vardır. ahava ürünleri hayvansal ürün içermez ve hayvanlarda test edilmez.
  *tüm ürünler allerjik ve hassas ciltler için uygundur.
  *tüm paketler geri dönüşümlüdür.
  *ürünler bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilir ve denetlenir.
  *bilinçli üretim yapar. (green chart, ıso14000)
  *ıso 1901 & ıso 22716 (gmp) gibi birçok kalite standart belgesine sahiptir.
  *tüm ürünler osmoter™ içerir.

  ahava türkiye pazarına şu an en çok satan 17 ürünü ile gelmiştir. hepsi bir arada temizleyici, arındırıcı çamur maskesi, mineralli vücut losyonu, mineralli el kremi, çamur özlü besleyici vücut kremi, çamur özlü yoğun el kremi, toparlayıcı gündüz kremi spf20, toparlayıcı gece kremi – yüz, boyun ve dekolte, cilt tonunu düzenleyici ve nemlendirici spf 20 , cilt tonu dengeleyici gece kremi, aydınlatıcı ve yenileyici serum, aydınlatıcı göz çevresi kremi, yoğun gündüz bakım kremi, yoğun gece bakımı, yoğun sıkılaştırıcı göz kremi’ne ilave olarak kısa zamanda diğer ahava ürünlerinin de türkiye pazarına sunulması bekleniyor.
 • ana fabrikası ve ziyaretçi merkezi işgal altında bulunan batı şeria'daki mitzpe shalem yerleşim bölgesinde yer alan şirket. ürünleri israil menşeli olarak etiketlenmektedir ama uluslararası kamu hukukuna göre batı şeria, israil'in bir parçası değildir. ürünlerinde, işgal edilmiş alanda kalan ölü deniz'deki çamur kullanılmaktadır ve böylece işgal edilmiş doğal kaynaklar kâr amaçlı sömürülmektedir. bu da dördüncü cevenre anlaşması'nın ihlal edilmesidir. insana saygısı yok vegan olsa ne yazar.