şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir olu$um,organizasyon,etkinlik..vb. icerisinde enseye tokat,düte parmak $eklinde lakayik davrani$lar sergileyen insanlara verilen ad.
 • saadettin kaynak'ın anısına

  biter mi dert bitmez
  hadi kalk yürü rumeli kavağı'na
  dertleşelim dökelim içimizi
  balıkçıların ağına

  gün batımı kızıla boyarken
  gece yar gibi girsin koynumuza
  suya vursun ayın şavkı çalarken
  üzgünüm leyla, üzgünüm leyla

  vuralım sahile deli dalga gibi gönül şenlensin
  takalar açılırken kara sulara gözümüz nemlensin
  şerefiyle aşkın, acının, anıların dolsun kadehler
  baş köşeye kurulsun ahbap çavuşlar, ufak ufak demlensin

  de hadi kur masayı iki tek atalım, diller dolansın
  bu gece meyhanede yatalım kader utansın

  ağarınca gün boğaziçi'ne koyarız kendimizi
  tuzlamaya sallayıp kaşığı tamamlarız keyfimizi
  devam bıraktığımız yerden ürperir ten serin seherden
  yıkar mı bizi be hadi oradan dünya gailesi

  sezen aksu

  cihan okan yorumu.
 • eşref vakti yorumu mükemmeldir.
 • eşref vakti 'nden kesinlikle dinlenilmesi gereken , insanı alıp götüren şarkı. üzgünüm leyla geçişinde insan aşka geliyor resmen.
 • mehmet barlas'ın bir iki yıl önce sezen aksu'yu ağırladığı bir program esnasında sohbeti olmadık bir yerde bölüp cep telefonundan bekir ünlüataer ait bir ev kaydını dinletip konuğundan eşlik etmesini rica etmesiyle tanıdığım bir parçadır. o kadar acayip bir vaziyetti ki mehmet barlas şarkıdan önce sezen aksu'ya bekir ünlüataer'i övdürmekle kalmayıp şarkıdan sonra "bekir ünlüataer, evet!" diye ekledikten sonra sohbete dönmüştü; nasıl bir ilişkiler ağıysa, adamın reklamı araya bıçak gibi sokuşturuluvermişti. gelgelelim, bekir ünlüataer'in müezzinvari sesinden değil, cihan okan'ın ölçülü yorumundan dinlemenizi tavsiye ederim. gerçekten çok hoş bir şarkı. üstelik, bir çeşit müzikal metinlerarasılık sergilediğinden dolayı postmodern bir parça sayılır*, umurunuzdaysa.
 • hoş adam, hoş şarkı.

  eski dostlarla pay edildiğinde de çok leziz şarkıdır. okyanus aşırı bile birlikte hislenilir.

  "vuralım sahile deli dalga gibi gönül şenlensin
  takalar açılırken kara sulara gözümüz nemlensin"

  http://www.dailymotion.com/…kan-ahbap-cavular_music
 • sezen aksu'nun yazmış olması haricinde her şeyi bildiğin güzel şarkı. zaten içinde üzgünüm leyla olup kötü olabilecek bir şarkı olamaz. sadettin kaynak'a çok sağlam selam çakmış sezen aksu. ancak siz yinede üzgünüm leyla kelimelerini orjinalinden dinleyin. (bkz: dertliyim ruhuma hicranımı sardım da yine)
 • bekir ünlüataer tarafından hiçe döndürülmüş şarkı. tamam, herkes şarkı söylesin halk karar versin de bazı şarkılara da yazık edilmesin be sezen.

  "vuralım sahile deli dalga gibi" derken göbek atan, "dertleşelim, dökelim içimizi balıkçıların ağına" derken üstündeki ışıkların altında deli gibi dans ederek gülücükler dağıtan bir bekir ünlüataer var bu şarkıda.

  berbat disko ritmleri ile süslenip, bir hande yener klibi estetiğiyle sunulmamalıydı herhalde bu şarkı. klibi böyle oldu diye, millet şarkıyı böyle tanıyacak, ne yazık!

  biz açıp yine cihan okan'dan dinleyelim, "bu gece meyhanede yatalım, kader utansın..."