şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ahbap, anadolu kültür hazinesinin birleştirici ve dönüştürücü birikimini, çağdaş bilgi ve teknolojinin olanaklarıyla geliştirerek kurulacak, dayanışma, paylaşım ve sevgi üzerinden aidiyete dayalı değerler sistemi içerisinde çalışan, bir işbirliği hareketidir.

  (bkz: ahbap parti)
 • ahbap; paylaşmak, yardımlaşmak ve tüm canlılara, doğaya saygı gösterip, öğrenmek üzerine kurulu bir insanlık hareketidir.

  ahbap teşkilatında yer alan her birey, hem diğer tüm ahbap’larıyla hem de toplumda tüm ihtiyacı olanlarla yardımlaşmak, paylaşmak, öğrenmek, öğretmek, daha iyi insanlar olabilmek için var olur. bu amaçları şiar edinmeyen bireyler, kendilerine bizim aramızda ahbap bulamaz.

  ahbap, ayrıntılı açıklaması yakında paylaşılacak yepyeni bir yönetim biçimi olan “sevokratik” sistemle yönetilecektir. ahbap’ta yükselmenin en önemli kriterleri, insanları, hayvanları, doğayı sevmek, ihtiyacı olana yardım etmektir.

  platform yönetimi en paylaşımcı, yardımsever ve bilgili, kendini geliştirmeye açık ahbaplar arasından, tüm üyelerin katılacağı “dijital sevokratik” seçimlerle belirlenecektir.

  önümüzdeki günlerde, faaliyetlerimiz ve hareket planımız, teşkilatımız, üyelerimiz ve kamuoyuna duyurulmaya devam edilecektir.

  tüm kendini ahbapsız hissedenleri, bu yardımlaşma, paylaşım ve sevgi evrenine bizimle ahbap olmaya davet ediyoruz.

  diyerek kendimizi sunduğumuz ve artık ahbap.net üzerinde koordine olduğumuz insanlık hareketi.
 • habip(sevgili) kökünden türemiş,
  sevilenler anlamındadır.
  kan bağı olmadan yakınlar
  anlamında kullanılır,
  arapçadır .
 • varoluş sebebi basit / göstermelik sebeplere dayanan platform. anadolu çeşitliliği, kardeşlik, sevgi vs. kesinlikle arkasında başka işler döndüğünü düşünüyorum. gruplaşma, tanışma, haberleşme işlevi gören platform.
 • ahbap platformu, engelli vatandaşların rahatça oy kullanabilmesi için tüm illerde, engelli kişinin evi - oy kullanacağı sandık ve tabii ki eve geri dönüşü için, tamamen gönüllü olarak araç tahsis ediyor.

  ayrıntılı bilgi, bkz: https://twitter.com/…tatus/1009762315032518657?s=19
 • bir yere bağış yapmak istediğim zaman elim hiçbir kuruma gitmiyor, bir tek buraya gidiyor. güvenilir olduklarına inanıyorum. twitter paylaşımlarının etkisi büyük.
 • başkanının haluk levent olduğu bir yerde güvenmemek bizim ayıbımız olur zaten. tren kazasında yardım elini açmaktadır. kendilerine teşekkür ediyorum bir vatandaş olarak.
 • şu çocuklara park yaparak ne kadar iyiliksever bir topluluk olduklarını tekrar gösterdiler
  yolunuz açık olsun.
  https://twitter.com/…ent/status/1029636540237074432
 • bu gün itibari ile haluk levent'in başkanlığından istifa ettiği oluşum.
 • şu an türkiye'de yolunda giden en güzel şey bu platform olabilir. sözlükte yeterli ilgiyi görmemesi artık şaşırtmıyor. az biraz iyilik yapın. zor durumda olan insanları hayvanları görün.