şükela:  tümü | bugün
  • hpv yi yok ettiği söylenen ama hakkında bilimsel net bir argüman ya da makale bulamadığım supplement. velhasıl ben bulamadım bulan yeşillendirebilirse sevinirim.

kulaktan dolma deneyimlere ve şirketin reklam videolarına kanmayalım lütfen.

edit : ahcc ile ilgili bilimsel bir makale, argüman bulunamadı. tıraş olduğunu düşünüyorum.
  • öncelikle, (bkz: #63279070)

ahcc'nin, hpv tedavisindeki etkinliği ile ilgili bilimsel araştırma;
    http://ahccresearch.com/…hpv eradicated by ahcc.pdf

ahcc ile ilgili yapılan tüm klinik çalışmalar (hpv dahil);
    http://www.humanclinicals.org/…nicals-a/#/ahcc-1-1/
  • yaklaşık bir senedir kurtulamadığım hpv kaynaklı siğil belasıyla mücadele etmek için kullanmaya başladığım ve 2 aydır da düzenli olarak kullandığım gıda takviyesidir kendisi. şu an için oldukça memnunum.

kullanımdan önceki dönemde 1-1,5 ayda bir çıkan siğilleri periyodik olarak yaktırırdım ve her seferinde 20-30 adet siğil küllerinden yeniden doğardı. kullanıma başlamadan hemen önce de tüm siğillerimi yaktırmıştım, kullanıma başladıktan 40 gün sonra koter için yine doktora gittiğimde, doktor sadece 5 adet ufak boyutlu siğil yaktığını söyledi, ve son 20 gündür de herhangi bir siğil oluşumu gözlemlemedim. belki bir defa daha yaktırıp en azından siğil derdinden kurtulacakmışım gibi geliyor. ama asıl derdim hpv genotiplendirme testinden negatif sonuç almak (yani virüsten kalıcı olarak kurtulmak). bunun haricinde kışın çok sık hastalanmama rağmen, kullandığım süre boyunca nezle dahi olmadım. bağışıklık sistemine olumlu etkisi çok bariz anlaşılıyor. kullanmaya başladığım ilk birkaç gün hissettiğim hafif mide yanması dışında herhangi bir yan etkiyle de karşılaşmadım.

eğer hpv pozitif iseniz ve yurt dışına yolunuz düşerse, maddi olarak da altından kalkabiliyorsanız, naçizane tavsiyem ahcc'nizi alıp öyle dönün.
  • bilgisiz ve araştırmayan doktorlar sağ olsun nice insan ''tedavisi yok'' yanıtını duyup, karalar bağladılar, bu virüsü gözlerinde/kafalarında bu denli büyüttüler. ben de bunlardan biriydim. tek artım yurtdışında bi dönem yaşamış olmak ve yüksek bilinçli bi çevrede doğru yönlendirmelerle doğru ilaca ulaşmak oldu.
    10 ay boyunca siğillerle uğraştım, hem de çok uğraştım. sürekli yaktırmak durumunda olmak acayip can sıkıcı ve yorucu bi şey (maddi manevi) yaşamayan gerçekten anlayamaz.
    herhalde ömrümün sonuna kadar bunlarla kalacağım ve en nihayetinde siğilli bir kadın olmaya alışacağım diye düşünürken 'ahcc' psikolojimi kurtardı.
    4,5 ay gibi bi sürede hiç siğil çıkarmamaya başladım. yaklaşık 5,5 ay sonra da hpv dna genotiplendirme testinde negatif sonucunu almayı başardım.
    türkiye'de ahcc maalesef yok. ama insanlar bir şekilde getirtip ulaşabiliyor. umarım o şanslı kişilerden olursunuz ve bu can sıkıntısından bir an önce kurtulur, sağlığınıza kavuşursunuz.
  • hpv üzerindeki etkilerini anlamak üzere başlatılan deneyi düzenleyen doktor judith smith'le zamanında mailleştiğim besin desteğidir. mailime judith smith'in verdiği cevabı kullanacaklara faydalı olması adına burada aynen paylaşıyorum:

''hello sir,
    thank you the interest in our ahcc study for hpv+ women. we are focusing on persistent (>3 years) high-risk hpv infections only. we are still in process of evaluating ahcc in humans to hopefully confirm our pilot data in our current phase ıı study. at this time, ı am not sure if it will or will not work for all types or locations of hpv in humans or with hpv-related tumors/cancer. to date, we have only been evaluating high risk strains of hpv in women over the age of 30. the data from our pilot study will be published soon.

ahcc is readily available as a nutritional supplement so you could always try on your own now too. ı always recommend checking with your healthcare provider if it is okay to take ahcc for you but it is a nutritional supplement with no side effects. while it may not help you, it unlikely would hurt either. there is no restrictions on sexual activity but as always recommend barrier methods if not in a monogamous relationship.

the ahcc dose ı would suggest taking 3 grams once a day on an empty stomach (1 hour before meals or 2 hours after) for at least three months to six months to "test" if will help. again, please consult with your primary doctor to make sure ahcc is okay for you to take with any other medications or health conditions. there are number of distributors, all the ahcc comes from same supplier in japan. ıf you cannot find distributor in europe contact the ahcc research association for guidance to potential distributors. just be sure alone ahcc and taking equivalent to 3 grams (most 500 mg or 750 mg capsules). please let me know how it goes for you.

you can learn more about our research program and if willing contribute donation to our integrative medicine research efforts at https://go.uth.edu/whimresearchprogram

best,
    dr. smith ''
  • bu ilacı 2 ay filan kullandım tamamen etkisiz demenin doğru olmadığını farkettim. şimdi bu ilaca ara vermek zorundayım. nedeni ise endoxan (bkz: #65938308)

şimdi 2 ay ahcc ile t hücrelerimi arttırmış bulunuyorum. treg hücrelerinin baskılanması sonucu ile de t hücrelerim human papilloma efendi virüsünü yiyecek bitirecek :)