şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şüphesiz gerekli olan eylem.

  hangi din, hangi tanrı, hangi inanç şekli olursa olsun eğer bir hesap günü varsa orada hesap soracak kişi tanrı değil insan olmalıdır.

  annesiz babasız bıraktığı çocukların, el kadarken kanser ettiği bebelerin, canını en olmaz şekillerde aldığı mazulumların ve bunlar gibi milyonlarca günahsız canın, kukla gibi oynattığı bu acımasız yaratılışın hesabını versin ben içtiğim üç biranın hesabını vermeye hazırım.

  ahirette olacaklardan korkması gereken biz aciz insanlar değil, yüce yaratıcı olmalıdır.
 • ilk önce dünyada kendini tanrı yerine koyan insanlardan hesap sor.
 • bizzat yapacağım eylem.

  artık karşıma zeus mu çıkar, odin mi çıkar, tanrı-kral khufu mu çıkar bilemem.

  bok mu var amk? beni 2003-2018 türkiye'sinde yaşayacak şekilde gönderiyorsun, göndersene 1800 lü yıllarda veya avcı-toplayıcı olarak.

  senden korkan senin gibi olsun.
 • islamcı tayfanın olduğunu iddia ettikleri şey.
  madem allah her şeyi biliyor dünya denen bu tiyatroya ne gerek var diye sorarsanız, islamcı tayfadan "allah biliyor ama kul bilmiyor, o zaman kul niye imtihan olmadan cezalandırılıyorum der" şeklinde bir cevap alırsınız.

  peki madem allahtan hesap sorma şansımız var, bu sınav denilen kepazeliğin hesabını soramaz mıyız? ne yani 3 gün yaşayamayan bebekle, 90 sene zevk sefa ve varlık içinde yaşayan insan adil bir sınavdan mı geçmiş oluyor? peki tüm hayatı acı ve yokluk içerisinde geçenler? bu ne biçim bir sınav deme hakkımız yok mu? o zaman hiç sınav yapma direkt yak kimi yakacaksan, sikiştir kimi hurilerle sikiştireceksen.

  zaten bu konuda 2 adet çelişki var.

  birincisi allah her şeyi biliyorsa biz de bildiğini biliyorsak direkt sonuç kısmına geçmesi lazım. buna itiraz eden zaten allahın her şeyi bildiğine inanmıyor demektir, yani bu mantığa göre sınavsız cennete gönderilenler gerçekten inananlar, sınavsız cehenneme gidenler gerçekten günahkarlardır aksi düşünülemez.

  ikincisi, allah her şeyin sonunu biliyorsa ve kendisi dışında her yarattığının bir sonu varsa niye yaratıyor? say ki insanı melekleri evreni şeytanı vs. her şeyi yarattın, sonra tüm bu süreç yaşandı ve bitti. iyi de sen zaten her şeyi bilensin bu sürecin gerçekleşmesinden ne gibi bir beklentin var da yaratma gereği duyuyorsun? yaratma, yarattın say, yaratsaydım böyle böyle olurdu tüm süreç de geç. allahın bir şeyler yaratması çok saçma.