şükela:  tümü | bugün
 • başlık başa.

  (bkz: ölünce zeus'la karşılaşan müslüman)
  (bkz: ölünce zeus'la karşılaşan ateist)

  edit: arkadaş aramaya inanmadan başlık açılıyor, doğru başlıkları veriyoruz, gelip hala bu başlık altına entry yazıyorsunuz. bari okumaya inanın.
 • selam söylemektir.
  ahirette zeus'u görürseniz benden selam söyleyin. mujcks <3
 • mümkün olmayan önerme.

  genellikle bu tip önermeler, yaratıcıya inanmayan tiplerin "bak sen zeus'a inanmıyorsun, biz de senin ilahina inanmıyoruz, fark yok" iddiasına gönderme yapar.

  oysa bu iddia kökten yanlıştır. zira bir kişi bir ilaha inanıyorsa, ilah tasavvurunun felsefeye ve dönemin bilimsel gelişmelerine aykırı olmaması gerekir.

  bir ilah insan olamaz. zira insan üremeye, beslenmeye ve zamana dahil olmaya muhtaçtır. oysa yaratıcı, sonradan yaratılacak hiçbir şeye ihtiyaç duymamalıdır.

  aynı şekilde yaratıcı, ezeli olmalıdır. zeus ezeli olamaz. zira maddesel yönü vardır. maddenin big bangle ortaya çıktığı da bilimsel olarak ispatlanmıştır.

  ayrıca yaratici birden fazla olamaz. birden fazla ilah varsa bunların hangisi nihai kararı veriyor? bu durumda yine monoteist bir sisteme dönmek zorunda kalıyoruz.

  birçok entry'de ifade ettiğim üzere, tanrı tasavvuru konusunda semavi dinler dışındaki tüm dinler çuvallamıştır. ya maddenin ezeli olduğuna inandılar, ya da zamanin içinde bir ilah tasarladılar. bunların hiçbiri gerçeklerle örtüşmüyor.

  bunun dışında birçok dinde ahiret inancı yok. evet, yanlış duymadiniz. ahiretin varlığını ifade eden dinler semavi dinler bir de zerdüştlüktür. diğerleri ya sonsuz reenkarnasyon döngüsüne ya da yer altı dünyası gibi kavramları savunuyorlar. bunların da akli olmadığı kendiliğinden ortada.

  yani ahirette zeus'la degil, ezeli ve ebedi olan, zaman üstü olan tek ilah allah ile karşılaşacağız.

  edit: evet haberim var. hayatında okumadigin kadar da dinler tarihinden haberim var. bunun mümkün olduğunu iddia eden kişi ne din tarihinden ne de din felsefesinden gram bir halt bilmiyordur.
 • mümkün olan önerme.

  kendi kafanızdan bir zeus uydurmuşsunuz, kafanıza göre de olamaz olamaz diyorsunuz, bir de nihai kararı kim veriyor çoklu tanrı olamaz diyorsunuz hahaha, kuzum siz manyak mısınız? zeus tam olarak nedir haberiniz var mı? yunan inanış sistemi hakkında zerre fikriniz var mı, insan derken falan hayırdır cahil cesareti mi?

  peki ya bilimsel gelişmelere aykırı olmamalı meselesi? hahaha ya gülmeyim diyorum gece gece ama stand up şovuna çıkmış gibisiniz ya. tüm tanrılar bilimsel olarak gerçek olamaz, tek tanrılı dinler olur, çünkü gerçeklerle örtüşüyor. örttüm oldu.

  edit: çok okumuş arkadaş haklı; yer altı dünyası olsun, zeus'un kimliği olsun bunlar hiç akli değil o yüzhahaha yahu siz kimsiniz zeus'a akla uymuyor dersiniz ulan? ne demek zeus günümüzün bilimsel gelişmelerine ve felsefeye uygun değil!?! biraz inanca saygı ya biraz saygı!
 • kandırıldık.
 • eğer o sizi görmediyse saklanıp, sezdirmeden kendisinden uzaklaşmak en doğrusu olacaktır..

  ne kadar büyük, kuvvetli, yetenekli ve vahşi olacağını bilmeniz mümkün olmadığı için saklanıp fıydıracak fırsatınız da olmayabilir.. o yüzden siz yine de ilk iş olarak kendisinden allah'a sığınarak başlayın işe..

  ahirette başımıza gelecekler hakkında çok ayrıntılı bilgilerimiz olmadığından, orada karşımıza çıkabilecek bizden daha güçlü ve tehlikeli canavarları tanrı zannetmek yerine bunların şerrinden allah'a sığınmak gerektir..

  allah'a iman, zorba tanrıların tahakkümünden kurtuluşun anahtarıdır.. çünkü allah bir "tanrı" değildir.. tanrılık diye bir şey arıyorsan, vehmettiğin bu erişilmez güç gerçekte yalnız allah'a ait olduğu için o'na yönelmelisin.. "allah" ile "tanrı" arasındaki fark bu..

  hasılı; sizden daha güçlü ve tehlikeli bu tarz yaratıklarla karşılaşırsanız (-ki karşılaşacaksınız), bunlardan allah'a sığınıp zarar görmeyeceğiniz şekilde tedbirler almanız ve uyanık olmanız lazım.. sizden daha büyük, korkunç ve muazzam güçlere sahip diye gördüğünüz her şeye tanrı demeyin, azıcık akıllı olun.. emin olun adına zeus dediğiniz veya daha korkunç pek çok varlık karşınıza çıkıp kulu olmanızı, kendisine "rab" demenizi isteyecek.. bu çok kadim ve çok büyük bir tuzak..

  sonra sahlanankoc uyarmadıydı demeyin..

  ---
  edit: *
 • elektrik izolasyonlu kıyafet, ayakkabı filan giymek gerek. götümüze şimşek filan sokarsa diğer tarafta da ölmeyelim.
 • (bkz: paratoner) veya (bkz: faraday kafesi) ile yırtabiliriz. ayrıca kendisini değil de çocuklarını görürsek sıkıntı olabilir.