şükela:  tümü | bugün
  • çorum'da açılacak olan alışveriş merkezidir.
  • 19 kasımda rte tarafından açılması beklenen avm.
  • kapitalizmin iç anadoludaki en yeni mabedi. insanlar ahlatçıya minnettarlar, methiyeler dizip dualar ediyorlar. yıllarca avm'ye direnen çorumlular paralarını vermek için akın akın ziyarete gitmekteler. ekonomiye katkısı olacaktır elbet. zengin daha zenginleşirken, fakir daha fakirleşecek...
    (bkz: shut up and take my money)
  • çoruma ahlatçı tarafından açılan avm . binası heybetli olmasına rağmen içi vasat olan mekan zaten mağzaların bir kısmıda boş kalmış sanırım erken açılış yaptılar tam bi fiyasko insanların tesellisi çoruma bu bile fazla şeklinde . eğlence salonunda sıradışı denilebilecek hiçbirşey yok bilindik vasat sega atari oyunları .avm nin betonuna direk boya çekmişler böyle bir vasatlık görmedim avm değil gecekondu mübarek ama kendine açtığı kuyumcu güzel olmuş nasıl bir mantık anlayamadım . güvenlik görevlileri o kadar vasat ki çıkış ne yönde diye soruduğumuzda bilmediğini söyledi görev mıntıkasına oldukça hakim bir hanım kızımız . renk uyumu diye birşey yok bir sıcaklık yok burdan tasarlayan mimara sevgilerimi sunuyorum . umarım zamanla eksiklerini görürler ve bir çekidüzen verirler benim için hayal kırıklığı .
  • o kadar para verip bunu yapacaklarina, eski zafer carsisini yeniden aktif hale getirselerdi keske dedigim avm.
    buranin yapilmasi icin otogar da sehrin cok disina tasindi. eskiden otogara yürüyerek giderken, simdi otobüs sirketlerinin kendi servislerinin yasaklanmasinin da etkisiyle, sehirlerarasi yolculuktan daha zahmetli hale geldi buraya gidip gelmek.
    dün hangi restoranlar acik diye bakmaya gittim. magazalarin cok büyük bir kismi bos. dolu olanlarin cogu da halihazirda gazi caddesi üzerinde subesi olanlar. park sorunu pek yok, ancak düzgün bir park yeri de henüz yok. her taraf kazilmis vaziyette. carsamba pazarini tamamen kaldirip otopark haline getirecekler sanirim (arada aldigimiz köy tavuklarini bulamamak anlamina gelecek benim icin, köylüler ve pazarcilar icin de büyük kayip).
    acilisin yapildigi hafta sanirim cok doluymus, millet meraktan akin etmis. ben gittigimde oldukca sakindi.
    kisisel öngörüm, kisa sürede atil hale gelip yatirimcisina ciddi zarar ettirecek avm.