şükela:  tümü | bugün
 • 19 kasımda rte tarafından açılması beklenen avm.
 • kapitalizmin iç anadoludaki en yeni mabedi. insanlar ahlatçıya minnettarlar, methiyeler dizip dualar ediyorlar. yıllarca avm'ye direnen çorumlular paralarını vermek için akın akın ziyarete gitmekteler. ekonomiye katkısı olacaktır elbet. zengin daha zenginleşirken, fakir daha fakirleşecek...
  (bkz: shut up and take my money)
 • çoruma ahlatçı tarafından açılan avm . binası heybetli olmasına rağmen içi vasat olan mekan zaten mağzaların bir kısmıda boş kalmış sanırım erken açılış yaptılar tam bi fiyasko insanların tesellisi çoruma bu bile fazla şeklinde . eğlence salonunda sıradışı denilebilecek hiçbirşey yok bilindik vasat sega atari oyunları .avm nin betonuna direk boya çekmişler böyle bir vasatlık görmedim avm değil gecekondu mübarek ama kendine açtığı kuyumcu güzel olmuş nasıl bir mantık anlayamadım . güvenlik görevlileri o kadar vasat ki çıkış ne yönde diye soruduğumuzda bilmediğini söyledi görev mıntıkasına oldukça hakim bir hanım kızımız . renk uyumu diye birşey yok bir sıcaklık yok burdan tasarlayan mimara sevgilerimi sunuyorum . umarım zamanla eksiklerini görürler ve bir çekidüzen verirler benim için hayal kırıklığı .
 • o kadar para verip bunu yapacaklarina, eski zafer carsisini yeniden aktif hale getirselerdi keske dedigim avm.
  buranin yapilmasi icin otogar da sehrin cok disina tasindi. eskiden otogara yürüyerek giderken, simdi otobüs sirketlerinin kendi servislerinin yasaklanmasinin da etkisiyle, sehirlerarasi yolculuktan daha zahmetli hale geldi buraya gidip gelmek.
  dün hangi restoranlar acik diye bakmaya gittim. magazalarin cok büyük bir kismi bos. dolu olanlarin cogu da halihazirda gazi caddesi üzerinde subesi olanlar. park sorunu pek yok, ancak düzgün bir park yeri de henüz yok. her taraf kazilmis vaziyette. carsamba pazarini tamamen kaldirip otopark haline getirecekler sanirim (arada aldigimiz köy tavuklarini bulamamak anlamina gelecek benim icin, köylüler ve pazarcilar icin de büyük kayip).
  acilisin yapildigi hafta sanirim cok doluymus, millet meraktan akin etmis. ben gittigimde oldukca sakindi.
  kisisel öngörüm, kisa sürede atil hale gelip yatirimcisina ciddi zarar ettirecek avm.
 • kimseye yaranılmadığının en iyi kanıtı olan, yeni açılan avm. amma yermişler yahu, tamam mükemmel değil, eksikleri hayli fazla ama çorum'da yıllardır eksikliği olan avm oluşumunu yıllar sonra yaptılar işte biraz da memnun olun be kardeşim. zamanla düzeni oturur, mağazaların sayısı elbet artar, çevre düzenlemesi de yapılır.. insanlar istiyor ki istinye park gibi bir avm olsun ve direk o şekliyle, o oturmuş düzeniyle açılsın. biraz da bardağın dolu tarafından bakın.

  (bkz: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi)
 • çorum'daki yerel bir gazetede okuduğuma göre bir günde 103000 kişinin ziyaret ettiği avm.
 • avm'den önce avm'nin yanındaki düzlükte pazar kuruluyordu. en son çorum'a geldiğimde öyleydi yani. bu seferki gelişimde ise delik deşik bir alan var. hemen konuya gireceğim.

  ahlatçı bayaaa yatırım yaparak avmyi yaptırıyor. avm açılana kadar bir şey yok pazar hala devam ediyordu. açılınca da beklenen oranının çok çok altında mağaza sayısı. içerisi boş neredeyse. oyun salonu, lc waikiki ve migros gibi mağazalar yerler dolu. yani beklentiyi karşılamadı. baya parayla yapılmıştı diye hatırlıyorum.

  pazarcıları yerinden ettiler. çünkü hem görüntü kirliliği, avmnin imajına zarar veriyor hem de migros vb marketlerin kârını azaltıyor. sonra bi çekişme başlıyor ve belediye tabi ki işin içine giriyor. söylentiye göre de belediye zaten ahlatçıların bilmem nesiyle falan dolu. bu normal bir şey çünkü şehre bu kadar yatırım yapıyorlar. tabi ki bunun bi politik tarafı olacak. zaten hep olur. sonra belediye ve pazarcılar kapışıyor. iş mahkemelik oluyor. temyiz memyiz derken de bir gece uyanıyorsunuz ki pazar kurulmasın diye düzlük delik deşik olmuş.

  bakın bu ayıptır. şehre en yakın pazar yeri öbür ucunda. zaten o parayı git gel verene kadar migrostan falan alıyorsun meyve sebze. ama onlar da pazar kadar taze olmuyor. çevredeki herkes bundan şikayetçi. ne demek ya avm yapıldı pazar kurulamaz? para değil istersen gtnü ver gene de bunun haklı bi açıklaması olabilir mi?

  bunlar halkın söylediği tabi. net bir bilgiye ulaşamadığım gibi benim de gördüğüm pazar kurulmasın diye oranın delik deşik edildiği. yani bunu nasıl masumane açıklarlar bilmiyorum ama herkes inanılmaz kızgın. halkın kızgın olmasını geçtim hadi. pazarcıların ne suçu günahı var?

  bu ahlatçı group konusunda da şöyle diyeyim adamlar çok kötüler çok böyleler falan değil. adam sürekli memleketine yatırım yapıyor. yoksa kim skler çorum'u afedersin. ama yani iki avm yaptırdın diye ortalığın ağası olmayacaksın ki?

  neyse beni sinir ettiler. eğer pazar kurulmazsa buna sebep olanlar annemin bedduasıyla en kısa zamanda yatalak olur. sonradan demediler demezsiniz. kodomanlar sizi.

  edit: annemin dediğine göre belediye başkanı bu konuyla ilgili baskı uyguluyormuş. çünkü yerel ya da ulusal basında herhangi bir haber yok. bana da bu çok mantıksız geliyor. ama şöyle yoldan birini tutup çevirin -ki biz sorduk- valla bilmiyorum ne yapacaklar pazar yerini ama bu çok kötü oldu diyor. bimer'e falan yazıyorlar sanırım. bizim evimiz bayağı yakın avmye. inşaatında gündüz de gece boyu da çalışmalar devam ettiği için uyunmuyordu. yazmıştık. düzelmişti ama bakalım bakalım.

  serbest piyasa ekonomisinin aq.
 • anadolu'da en eli yüzü düzgün avm'lerden biridir. istanbul'dakilerle yarışır.