şükela:  tümü | bugün
 • ruhen ya da bedenen çıplak, kırdığı fındıklardan afrikayı doyuracak nutella yapılabilecek bir hatunun yaptığı eylem.... allahın bidiğini kuldan saklamamak namına yaptığınız samimi itiraflar karşısında sizi öyle bir yadırgarlar ki eşşekten düşmüşten beter olursunuz valla. her türlü fitne fücuru çevirip namuslu geçinmek büyük iş aslında... en çok namus namus diye gezenlerin en büyük namussuzlar olması hayatın bize yaptığı en büyük şaka olsa gerek. hiç komik değil ama...
 • geçtiğimiz günlerde sosyal medyada okuduğum ve ankara metrosunda yapılan "lütfen ahlak kurallarına uyun" anonsuyla ahlak bekçiliğinin ne kadar ileri boyuta atladığını bizle göstermiştir.

  (bkz: soyun anam bitiyorum sana)

  sadece gülüyor ve sanane kardeşim diyoruz.
 • ahlaksız insanların severek yaptığı eylem. kendi vicdanlarını rahatlatıp etrafa "ne kadar namuslu!!!" imajı vermek için yapıyorlar galiba.
 • ahlakı bacak arası ya da çıplaklık gibi durumlara indirgeyen zihniyet..

  gerçek ahlak yalan söylememek, çalmamak, gıybet etmemek... kısaca kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapmamaktır.

  'leküm diniküm veliye din' (senin dinin sana, benim dinim banadır.) diyen bir dinin sadece radikallerinin değil, sıradan insanlarının da aynı noktaya gelebilmesi, bu tahammülsüzlük, üzücüdür.
 • dünyadaki misyonunun kadınların vajinasını korumak olduğunu düşünen bir adamdan "kim namus ve ahlâk bekçiliği yapıyorsa bilin ki en namussuzu o'dur!" sözü karşısında irkilip, "lan acaba!" diye kendisini sorgulamasını beklemeyin. ona küçük telkinlerde bulunun: "evet, sen muazzam bir vajina bekçisisin. bütün vajinaları kurtarana dek, dünyadaki misyonunu nihayete erdirene dek ölmeyeceksin. ama emin ol ki sen öldükten sonra hiçbir ıslak vajina kalmayacak. hepsini kurutacaksın. evet, harikasın sen. sen olmasaydın kim koruyacaktı vajinalarımızı?" gibi. bu telkinler sayesinde, azimli bekçimizi bu ulvi göreviyle baş başa bırakarak, ahlaksız hayatlarımıza devam edebiliriz. belki de edemeyiz, bilmiyorum.
 • ahlaksizlarin isidir. nerede bir sapik gorsem hep bu tiplerden cikiyor. tesaduf degil kendini saklamak icin kilif. bu kadar mide bulandirici olup yasamak icin saklanmak sart.
 • ahlak bekçiliği ve soyunmak...

  sağlam ironidir. türkçeyi ne zaman bu hale getirdik acaba? lastik gibi nereye çekersen gidiyor mübarek.
 • ahlak ve çıplaklık. bu ikisi biribiri ile bağlantılı kabul edildiği sürece şaşırtmaya devam edecektir.

  ahlak nedir? sorusunun cevabına odaklanmak lazım belkide...