şükela:  tümü | bugün
  • mahalledeki amcalar icin konu$uyorum, kizi motor olan, ya$itlari arasinda memelerine ilk ellettiren demektir cogunlukla.
    konu$urken onunu goremeyendir.
  • yazılı olmayan toplum kurallarının uygulanmasını ve özellikle de korunmasını ilke edinmiş kişi... sen, ben, o, hepimiz... sokağa çöp atana, yerlere tükürene, çiçekleri koparana, sırayı bozana, kırmızı ışıkta geçene, gece yarısı korna çalana, başkasının hakkını gasp edene, hırsıza, (örnekleri sonsuza kadar çoğaltabiliriz) kızmaz mıyız, onları uyarmaz mıyız, bizce yanlış olan şeyleri onlar da yapmasın istemez miyiz? aşırı olmamak kaydıyla aslında herkesin böyle bir görevi vardır ve yapmaktadır da...
    ama biz daha çok bu vasfı, cinsellikle ilgili konularda katı davranan ve işi biraz abartan kişilere yakıştırıyoruz...
    oysa bu işi abartan kişiye kızmak bile, ahlakın kendi anladığımız versiyonunu korumak ve bizim istediğimiz gibi uygulanmasını sağlamak içindir.
  • konu ile alaklı olarak:
    (bkz: ahlak masasi)
    (bkz: zina masasi)
    (bkz: ahlak polisi)
  • yaman çelişkilerin insanıdır bir yerde ona buna ahlaksız namussuz diyen birini gördüm mü hemen nedir düşünürüm. karısını aldatan erkeği eleştirir kendisi evli erkekleri ayartmak için çırpınır en yakın arkadaşının sevgilisine sulanır. başkasının cinsel fantezilerini ortalığa döker kendisi orgilerin vazgeçilmezidir. millete kaçakçı der kendisi torbacıyla kanki olmuştur. herkesin özel yaşamı kendine ve ne acayipki kendi özel yaşamı pislikle dolu olanlar hep başkalarınınkine kup takıp iftira yollu bekçiliğe girişiyor.
  • her biri potansiyel linç kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenidir.
  • 55 yaşı geçmiş, beyinde fonksiyon adına pek bişey kalmamış amcaların 2013 türkiye'sinde soyunduğu roldür.

sabah saatlerinde toplu taşımaya bindim. köşede, üzerinde lise üniforması olan bir kız, diğer köşede bir adam var. ortaya oturdum.

kahramanımız daha sonra bindi ve bana doğru yaklaşırken, tamamen spontane şekilde kız kardeşim yaşlarında olan kızın yanına doğru kaydım. bu zat oturdu.

ama gel gelelim arka 5 kişi. daha sonra bi abla geldi oturmak için.

bu dallama sağa sola bakındı, öfledi pöfledi ve bana o altın cümleyi kurdu; "kardeş sen böyle gelsene"

ulan sanane amına koyayım ya? ben, senin için sadece "am"dan ibaret olan 2 kişinin arasına oturamaz mıyım? belki benim için birisi ablam diğeri kardeşim. nerden biliyorsun a ibne.

verdiğim varoş cevapla birlikte surat ifadesine zevkine 7 yumruk atarsınız ya. "niye dayı? burası iyi değil mi? sanane?" diye arka arkaya 3 posta soru gelince tam bir cevab veremedi vak'ası. ağzı yüzü kaydı, sindi kenara puşt.

allah inancı olan bir adam değilim ama çok dua ettim inerken gevezelik yapsın da hastanelik edeyim pezevengi diye.
  • başı dertten kurtulmayan gönüllü.
  • sınıflarda mutlaka bir tane olur bundan.
    üniversiteden mezun olduktan sonra ne bok olduğunu anladığımız , hatta eski sevgilinin mesajlarında kızın ne mal olduğunun ortaya çıktığı, halk tarafından hala namuslu olarak bilinen bir türdür.