şükela:  tümü | bugün
 • tarihe not düşsün !!!

  van valiliği, 2019 yılında yapılması planlanan 'gezgin fest van gençlik festivali' organizasyonuna izin verilmediğini duyurdu. van’da 'ahlak harekatı' adı altında bir araya gelen 70 stk üyesi, festivalin gençlerin 'kimyasını bozduğunu' belirtmiş ve tepki göstermişti.
  kaynak

  geçen yıl 80 bin kişinin katıldığı, doğu'nun ilk müzik festivali olan gezginfest, bölgeye karşı olumsuz havayı bertaraf etmiş, il ekonomisine canlılık getirmişti.

  bu yılda aynı yerinde (bkz: van gölü) yapılması planlanan festival, gençlerin kimyasını bozuyor diye görünürde stk'lar altında ise siyasiler tarafından iptal ettirildi.

  'gençlerin kimyasını bozuyor' dan kasıtları alkol ve zinaya zemin hazırladığı içinmiş. aynı şehirde her gün iranlılar tarafından swinger partileri düzenleniyor. tekne ve yatlar kiralanıp göl'de alkollü organizasyonlar düzenleniyor. aynı şehirde her gün haberlere yansıyan uyuşturucu yakalama olayları yansıyor.

  milletin aklıyla alay ediliyor. her ne kadar valilik iptalden yana kanaat ettiyse de bunun sağlıklı alınmış bir karar olduğunu düşünmüyorum. hangi vali istemez ki türkiye'nin dört bir yanından insanların eğlence ve turizm adına iline gelmesini. hangi vali istemez dağlarında, bayırlarında terör yerine eğlence, müzik ve huzur ile anılmasını. valiliğin bu tür organizasyonları iptal yerine teşvik etmesi, kentte yaşayan her kesimin kimseye zarar vermediği sürece özgürlüklerini garanti altına alması gerekmektedir.
 • ahlaksızlık da bir çeşit ahlak hareketidir. soğuk kelimesinin bir sıcaklık ifadesi olduğu gibi. size mi batıyor gençlerin eğlencesi. size zorla kendi yaptıklarını yaptırmaya mı çalışıyorlar mesela?
 • türkiye'yi ortadoğu'ya hapsolmuş terör ülkesi haline getirmeye ant içmiş köktendinci örgütlerin çabasıdır. bir de; ahlak kelimesini en çok kullananlar en ahlaksızlardır. dinciliğin bu kadar yaygın olmasının tek sebebi de bu örtme çabasıdır. anadolu köylüsü iyi bilir ne demek istediğimi.
 • yine aklımıza nietzsche'nin şu sözünü getirmiştir:

  "kim ahlak bekçiliği yapıyorsa en büyük ahlaksız o'dur."
 • doğuda yaşayan gençlerimiz bu sayede aslında ne için mücadele etmemiz gerektiğini görmüştür. tabi bunu bizim batılı gençlerimizin de görmesi gerekiyor.

  mücadele etmemiz gereken bu güzel topraklarda bizi bölmeye, ezip geçmeye çalışan, başımızda dikilen gerici, faşist, yobaz insanlardır.
 • festival değildir o kimyayı bozan, başka şeylerdir. ha, kimyası bozuk adam yok mu? var. gidin çarşıda iki ara sokağa girin, ne demek istediğimi anlarsınız.

  o şehrin kimyasını bozan da festivaller değildir ama. oradaki halk kesinlikle görmemiş değildi, bihaber değildi, böyle etkinliklerle gayet içli dışlıydı. tiyatrosuna da gider, sinemasına da gider, kitabını da okurdu. ama birilerinin hoşuna gitmedi, devlet tiyatrosu "tadilata" alındı, yıllarca kapalı kaldı. zamanında hatırladığım pisi diye bir yer vardı avm ile kültür merkezi arasında bir kıvamda, akşamları çocuklar için etkinliklerin düzenlendiği, çocuklu ailelerin gayet hoş vakit geçirebildiği bir yerdi. kapandı, sahibine ne oldu bilmiyorum.

  böyle böyle şehir esnafı bitirildi. her yer gibi van da birilerine parsel parsel satıldı, ortalık altında lüks markaların alt segment araçlarıyla fink atıp nargile içerek okey oynamaktan başka bir boktan anlamayan gerizekalılardan geçilmez oldu. orası küçük bir şehirdi oysa, esnaf birbirini tanır, birbirine yardımcı olur, insanlar birbirlerine selam verir, kimin ne olduğunu bilirlerdi. öyleyken güzeldi zaten her şey. sonra her şeyin üstüne bir de deprem oldu, şehirde artık bir avuç kalmış yerli halk da kaçıp gitti güzelim van'dan. antalya'da van'dakinden daha çok vanlı bulursunuz emin olun.

  nereden bildiğimi sormak için de mesaj atmakla uğraşmayın, insan memleketini bilmeli sonuçta.
 • gerçekten çok da matah olmayan van şehrine hareket katan, esnafından öğrencisine mutlu eden bu etkinliğin iptaline nasıl tepki koymaz van halkı anlamış değilim. lan herkesten her şeyden çok şehir kazanıyordu şu etkinlikten.
 • sizin ahlak anlayışınıza tüküreyim dedirtmiş haber.
  bu tarz doğu için ekstra önemi olan güzel projeler daha da desteklenip, doğuya bakışı değiştirmek, doğuyu geri bırakmamak yerine yine yeni yeniden köstek olunmuştur. şaşırtmadı...
 • biz niye tarihe not düşüyoruz amk. van halkı düşsün de ona göre oy versin. şehrin siyasi ayağını kendi hayat görüşüne göre organize etsin. düşünmesi gereken de halk değil, vali olsun.

  biz ne not düşecez knk. svihs.

  bakın angara halkı 25 yıllık melih imparatorluğundan kurtuldu. hoş görevden alınmamış olsa angara'da mal çok.

  siz de gurtulun.
 • malum badem bıyıklı icraati. aslında mesele ahlak filan değil. zaten en büyüm ahlaksız bunlar. mesele gençleri özgür, keşfeden, sorgulayan kafadan uzak tutup biatçı, gerikafalı cahil olmalarını istiyorlar. bir tür toplum mühendisliği yapmaya çalışıyorlar.

  sanıyorlar ki gençleri ne kadar cahil bırakıp dindar yaparsak, osmanlı padişahının malına mal katmak için canı pahasına kılıç kalkan savaşıp kendini(şehit) feda edecek.
  ödülünüz cennet beyler. festivalin kralı var orada. her şey ücretsiz. full+full