şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: xpolisi)
 • (bkz: homofobik)
 • bazı üniversitelerde yurtları ele geçirmiş olan ülkücülerin yaptıklarını düşündükleri meslektir. akıllarınca yurtlarda kalan kızların ahlaklarını korurlar. böyle söylerler. bunuda kendisini yurda bırakmak için gelen erkek arkadaşın ayrılırken yanaktan öpüşerek ayrılması sonucu erkeği döverek sağladıklarını düşünürler. bu yanaktan öpüşmenin diğer kızları kışkırttığını söylerler. yurtta el ele dolaşan çiftleri ve hatta kızla konuşan erkekleri uyarırlar. o kadar gerizekalılardırki bu kızların ahlaklarını korumanın onlara düşmediğini anlıyamazlar. kimsede bu kızları onlara emanet etmemiştir. ki sözde ahlakını koruduğu insanda o kızın erkek arkadaşı,nişanlısı ve hatta bikaç yıl sonra evleniceği erkektir. burda işte solcuların savundukları özgürlük kavramının önemi ortaya çıkar. aklı basmıyanlar bahsedilen bu özgürlüğü devleti yıkalım özgür olalım şeklinde algılarlar. anarşizm le karıştırırlar. ve bence işte tam burda solcuların hepsine anarşist gözüyle bakmanın sebebi gözükmektedir*. bunların yanında bu kişilerdir sözde ahlak polisliği yaparken sevgilisi olan her kıza motor* gözüyle bakan. buldukları sevgilileriyle el ele yurtta dolaşan v.s.
 • iran polisinin bu görevi de üstlenmiş olması dünyanın çok rezil bir yer olduğuna gösterilebilecek ilk on sebebin içine koyulabilir.
 • ankara polisi de buna örnek verilebilir. ramazanda bahçeli 7. caddedeki içki satılan yerlerin hepsinin "tadilata" girmesi, ve girmeyen bir tanesinin ise ramazanın ilk günü bu polislerce basılması sonucu, oranın da "tadilata" girmesidir. tabi ki bunlar duyulmadı, görülmedi...
 • iran'da bolca bulunan, birçok durumda emir verebilen kişiler.
  bunların arasında bunalan zengin iranlılar türkiye'ye gelirler, açılıp saçılırlar. fakirleri ise iran'da kalıp gülme kurslarına katılırlar.
 • yurdumun vakıf üniversitelerinde de bulunup, (o saatte boş olup, ders yapılmayan) sınıfta beraber film izleyen bir dişi, bir de oğlanı tehdit edebilen, hatta oğlana da bir fiske vuran molozlar.

  ama ne? sadece bu hödüklerin sesi çıkar işte. lan lun etrafta dolaşırlar, millete sataşırlar ama diğer taraf (okul yönetimi olsun, maruz kalan olsun, olaydan haberi olan olsun)da susar, sesini çıkarmaz...yazık...
 • adı üstünde ahlak polisi; restoran basar, rüşvet alır, insanları kaçırır ve tecavüz eder. ayrıntılar için tık tık bir de şuraya
 • mahalle abiliğine, dayılığına soyunan birçok yurdum insanının bürünmeye çalıştığı roldür. komşu evine kız giriyor diye tribe girenler, sokağında gezdi diye yabancı adamlara tavır koyanlar, uzanamadığı ciğere mundar diyenler... eğitimsiz bireylerde ve orta yaş üstünde daha sık rastlanır.