• iran polisinin bu görevi de üstlenmiş olması dünyanın çok rezil bir yer olduğuna gösterilebilecek ilk on sebebin içine koyulabilir.
  • ankara polisi de buna örnek verilebilir. ramazanda bahçeli 7. caddedeki içki satılan yerlerin hepsinin "tadilata" girmesi, ve girmeyen bir tanesinin ise ramazanın ilk günü bu polislerce basılması sonucu, oranın da "tadilata" girmesidir. tabi ki bunlar duyulmadı, görülmedi...
  • yakın geleceğin gözde meslekleri başlıklı haberlerde kendisine üst sıralarda yer bulmasını beklediğim bir polis çeşidi.
  • bazı üniversitelerde yurtları ele geçirmiş olan ülkücülerin yaptıklarını düşündükleri meslektir. akıllarınca yurtlarda kalan kızların ahlaklarını korurlar. böyle söylerler. bunuda kendisini yurda bırakmak için gelen erkek arkadaşın ayrılırken yanaktan öpüşerek ayrılması sonucu erkeği döverek sağladıklarını düşünürler. bu yanaktan öpüşmenin diğer kızları kışkırttığını söylerler. yurtta el ele dolaşan çiftleri ve hatta kızla konuşan erkekleri uyarırlar. o kadar gerizekalılardırki bu kızların ahlaklarını korumanın onlara düşmediğini anlıyamazlar. kimsede bu kızları onlara emanet etmemiştir. ki sözde ahlakını koruduğu insanda o kızın erkek arkadaşı,nişanlısı ve hatta bikaç yıl sonra evleniceği erkektir. burda işte solcuların savundukları özgürlük kavramının önemi ortaya çıkar. aklı basmıyanlar bahsedilen bu özgürlüğü devleti yıkalım özgür olalım şeklinde algılarlar. anarşizm le karıştırırlar. ve bence işte tam burda solcuların hepsine anarşist gözüyle bakmanın sebebi gözükmektedir*. bunların yanında bu kişilerdir sözde ahlak polisliği yaparken sevgilisi olan her kıza motor* gözüyle bakan. buldukları sevgilileriyle el ele yurtta dolaşan v.s.
  • ormanlar kralı aslan maymunu her gördüğünde "ne lan bu saç sakal" deyip dövmeye başlıyormuş.. 1-2-3 hep böyle sopalıyormuş...

tilki dayanamamış;

"ya efendim siz koca kralsınız, bu şekilde dövmeniz olmuyor"

aslan;

"ne yapayım o zaman"

tilki de, "sigara isteyin uzun getirirse neden kısa getirmedin.. kısa getirirse neden uzun getirmedin diye döver en azından bir bahaneniz olur" demiş.

aslan "aferin lan tilki doğru dedin" deyip maymunu çağırmış ve "git bana sigara al" demiş..

maymun; "uzun mu olsun kısa mı efendim" deyince

aslan, hınk!!!! "ne lan bu saç sakal" deyip yine dövmüş...

bu hesap amk..

ahlak zabıtasının şiddetine maruz kalan gençler unutuldu gitti..

tanım olarak: türk polisinden oluşacak ahlak polisi bundan farklı olmayacaktır..
  • sahillerde nöbet tutması istenilen polis.

en son sahilde sevgilimle güneşlenirken yandaki şezlongda başı açık, 2 bikinili kızıyla birlikte oturan bayan, sevgilim bana sarıldığında yanındaki birine "ne bu terbiyesizlik! ahlak polisini çağırın!" diyerek bize laf atmıştı.

bu tip insanlar neyin kafasını yaşıyorlar bi anlasam... çok dindar olsan kafanı ve kızlarını kapatırsın. kızlarına kötü örnek olduğumuzu düşündüysen çeker gidersin başka bir yere.

bu insanlar ispanya'da falan yaşasa ne yapacaklardı acaba?
  • tek derdi sik taşak am göt bacak olacaktır. ihtiyacı olana yardım etmeme, yalan söyleme, arkadan konuşup yüzüne karşı götünü yiyim ayağı yapma, üç kuruşa arkadaş satma vs. ahlaksızlıklar es geçilecek. hayır kızınıza bunların yapılmasını uygun buluyorsanız sizin için hayırlı olsun.

ahlak polisinden ziyade am polisi daha uygun bir ifade.
  • adı üstünde ahlak polisi; restoran basar, rüşvet alır, insanları kaçırır ve tecavüz eder. ayrıntılar için tık tık bir de şuraya
  • iran'da bolca bulunan, birçok durumda emir verebilen kişiler.
    bunların arasında bunalan zengin iranlılar türkiye'ye gelirler, açılıp saçılırlar. fakirleri ise iran'da kalıp gülme kurslarına katılırlar.
hesabın var mı? giriş yap